Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kocioł na miał węglowy

Specyficznym rodzajem urządzeń są kotły miałowe. Mają kanały doprowadzające powietrze w głąb objętości paliwa.

Bez doprowadzenia powietrza w głąb objętości paliwa w kotłach na miał węglowy, paliwo to nie mogłoby się palić. W danym momencie pali się tylko niewielka jego część. Dzięki temu paliwo stałe można uzupełniać w większych odstępach czasu (na jednym załadunku kocioł może pracować nawet kilkanaście godzin). Zaleca się kontrolowanie spalania.

Sprawność kotłów na miał węglowy wynosi przeciętnie 60-70%. Można kupić również kotły miałowe z podajnikiem tłokowym, zbudowane podobnie do kotłów retortowych. Dzięki podajnikowi i zasobnikowi paliwo można uzupełniać raz na kilka lub kilkanaście dni.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania