Nowe rozwiązanie Pilkingtona do domów energooszczędnych

Pilkington Insulight? z żaluzjami ScreenLine? to nowatorskie połączenie szyb zespolonych i żaluzji dla domów, budynków komercyjnych i użyteczności publicznej. Ich zastosowanie w projekcie budowlanym pozwala wygenerować dodatkowe oszczędności energetyczne i przestrzenne oraz podwyższa komfort użytkowania w aspekcie wizualnym i higienicznym.

Pilkington wprowadza na polski rynek rozwiązanie zwiększające możliwości w zakresie projektowania budynków i wnętrz zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Pilkington Insulight? z żaluzjami ScreenLine? to szyby zespolone i żaluzje w jednym, zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu w budynkach i domach jako okna, fasady i wewnętrzne ścianki działowe.

Rozwiązanie Pilkingtona charakteryzuje nowatorski sposób połączenia szyby z żaluzjami, które zostały hermetycznie zamknięte w komorze pomiędzy dwoma taflami szkła. Dzięki temu stworzono produkt, który - w porównaniu z tradycyjnymi żaluzjami zewnętrznymi - jest trwalszy i łatwiejszy w utrzymaniu w czystości w trakcie użytkowania.

Umiejscowienie listewek w przestrzeni międzyszybowej zabezpiecza je przed brudem, kurzem oraz czynnikami atmosferycznymi. Nie wymagają zatem czyszczenia ani zabiegów konserwacyjnych, zachowując estetyczny, nienaruszony wygląd przez wiele lat. Umieszczenie żaluzji i akcesoriów między szybami pozwoliło także na oszczędność przestrzeni, co ma duże znaczenie w zastosowaniu we wnętrzach budynków.

W związku z rosnącymi potrzebami w zakresie budownictwa energooszczędnego, proponujemy rozwiązanie wykorzystujące efekt synergii, jaki osiągnęliśmy poprzez połączenie izolacyjnych właściwości szyb zespolonych z korzyściami oferowanymi przez żaluzje wewnętrzne, mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w Pilkington Polska. Ochrona przed słońcem i izolacja cieplna w przypadku naszego nowego rozwiązania może być osiągnięta przez same szyby zespolone Pilkington Insulight? Sun. Można w nich zastosować szkło przeciwsłoneczne i niskoemisyjne, które zapewnią wysoką izolacyjność cieplną okien (Ug = 1,1 dla wypełnienia argonem), jak również ochronę przed słońcem. Żaluzje wewnętrzne, umożliwiające całkowite lub częściowe zasłonięcie okna, pomogą dodatkowo zwiększyć kontrolę przepuszczalności energii słonecznej i zmniejszyć efekt przegrzewania się pomieszczeń. Połączenie ze szkłem samoczyszczącym Pilkington Activ? lub ze szkłem dźwiękochłonnym Pilkington Optiphon? pozwala na uzyskanie dodatkowych korzyści. W rezultacie proponujemy wszechstronne rozwiązanie spełniające wymogi stawiane przez nowoczesne zrównoważone budownictwo.

Pilkington Insulight? z żaluzjami ScreenLine? może być wykorzystywany przez projektantów także we wnętrzach budynków - w biurach, szpitalach, laboratoriach - jako przeszklenia ścianek działowych. Rozwiązanie to daje dużą elastyczność w organizacji pomieszczeń - w zależności od potrzeb, można tworzyć oddzielne, zamknięte pokoje lub otwarte, przedzielone szybami, przestrzenie. Przewagą nad tradycyjnymi rozwiązaniami jest oszczędność miejsca i względy estetyczne. Tradycyjne żaluzje, już po niedługim okresie użytkowania, tracą na wyglądzie. Zastosowanie szyb Pilkington Insulight? z żaluzjami ScreenLine? eliminuje konieczność zabiegów konserwacyjnych dotyczących samych żaluzji.

Dzięki szerokiej gamie rozwiązań dostępnych w ofercie Pilkingtona możliwe jest tworzenie wielu różnych konfiguracji szyb Pilkington Insulight? z żaluzjami ScreenLine?. W zależności od charakteru i przeznaczenia inwestycji - biuro, szkoła, szpital, bank - architekt może dobrać odpowiedni rodzaj szkła, żaluzji oraz sposób sterowania nimi.

Szyby zespolone Pilkington Insulight? z żaluzjami ScreenLine? pasują do wszystkich typów ram i są dostępne w trzech wersjach: z żaluzjami weneckimi, plisowanymi oraz rolowanymi w bogatej gamie kolorów. Architekci i projektanci mają także możliwość wyboru systemu sterowania. Żaluzje mogą być sterowane za pomocą sznurka bądź elektrycznie - z napędem na zewnątrz lub z napędem ukrytym. Sterowanie elektryczne jest szczególnie użyteczne w szpitalach, miejscach użyteczności publicznej oraz biurach.

-----------------------------------------------

Nazwa Pilkington jest ściśle powiązana ze szkłem od roku 1826. W 2006 r. firma Pilkington została przejęta przez japońską Grupę NSG. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. Powiększona Grupa NSG jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych dla branży budowlanej, motoryzacyjnej i sektora szkła specjalnego. Działalność związana z produkcją prowadzona jest w 30 krajach na czterech kontynentach. Nasze produkty sprzedawane są w ok. 130 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2010 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,7 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 44% zrealizowano w Europie, 29% w Japonii, 13% w Ameryce Północnej, a 14% w pozostałych częściach świata.

źródło i zdjęcia: Pilkington

Dodano: 2010-12-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej