Wełna mineralna w ECOSE® Technology produktem przyjaznym środowisku

Naturalna wełna mineralna w ECOSE® Technology firmy Knauf  Insulation zapewnia izolację cieplną, izolację akustyczną, ochronę przeciwpożarową budynków oraz oszczędność energii. Produkowana jest z wykorzystaniem innowacyjnej biotechnologii łączenia włókien wolnej od formaldehydu i bazującej na odnawialnych surowcach.

Wełna mineralna nowej generacji w ECOSE® Technology spełnia wysokie wymogi zrównoważonego rozwoju. Jest produkowana z naturalnie występujących i/lub wtórnych surowców przy wykorzystaniu biotechnologii łączenia włókien bazującej na naturalnych komponentach, wolnej od formaldehydu, fenolu i akrylu, bez dodatku sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających.

Wszystkie materiały z wełny mineralnej firmy Knauf Insulation są z natury przyjazne dla środowiska - posiadają wysoką zawartość materiałów wtórnych i odnawialnych, a także oszczędzają setki razy więcej energii niż zużywa się do ich produkcji. Materiały produkowane w ECOSE® Technology wytwarzane są z zastosowaniem spoiwa o 70% mniej energochłonnego niż spoiwa tradycyjne, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

Zastosowanie nowej wełny mineralnej gwarantuje poprawę jakości powietrza wewnątrz budynków. Pozytywnie wpływa na środowisko naturalne dzięki niższej energii skumulowanej oraz poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których zastosowano produkt.

Podstawowe parametry techniczne naturalnej wełny mineralnej w ECOSE Technology odpowiadają parametrom standardowych produktów z wełny mineralnej firmy Knauf Insulation (izolacyjność cieplna, izolacyjność akustyczna, odporność ogniowa, klasa reakcji na ogień, własności mechaniczne, wysoki stopień zawartości surowców wtórnych) przy podwyższonej trwałości produktu.

Wełna mineralna nowej generacji w ECOSE® Technology jest dostarczana w transparentnym opakowaniu, dzięki czemu widoczne są jej naturalne zalety.

źródło: www.knaufinsulation.pl

Dodano: 2009-10-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej