Ekologiczny materiał izolacyjny

Konopie przemysłowe, jako jedne z najstarszych roślin uprawianych na świecie, mogą mieć zastosowanie w produkcji odzieży, paliw, żywności, papieru oraz materiałów budowlanych. TERMO-KONOPIE? to ekologiczny materiał izolacyjny, który stanowi pełnowartościowy zamiennik standardowo stosowanych izolacji - mineralnych, czy też kamiennych.

TERMO-KONOPIE?, jako pierwszy materiał izolacyjny z naturalnego włókna w Europie, otrzymały znak jakości natureplus?. Jest on przyznawany produktom budowlanym, przyjaznym dla środowiska naturalnego i nieszkodliwym dla zdrowia.

Jest to materiał odpowiedni dla osób cierpiących na alergię, który nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, nie podrażnia skóry ani dróg oddechowych. Wyklucza się negatywny wpływ na zdrowie podczas produkcji oraz przy montażu izolacji. Odporny jest również na działanie szkodników (mole, owady, nie atakują go myszy - nie zawiera żadnych białek, a wręcz odstrasza szkodniki) oraz jest odporny na pleśń, grzyby i procesy gnilne.

TERMO-KONOPIE? to izolacja, która poradzić sobie z wilgocią, "oddycha", a więc nie skrapla się w nim woda. Jest w stanie przyjąć aż 20% wilgotności bez zmiany swoich właściwości cieplnych i izolacyjnych. W ten sposób zagwarantowana jest automatyczna regulacja wilgotności, która powoduje powstanie zdrowego i przyjemnego klimatu w pomieszczeniach.

Izolacja TERMO-KONOPIE? charakteryzuje się niską przewodnością cieplną [ 0,038 W/(m?k)] i bardzo wysoką zdolnością akumulacji ciepła. Dzięki temu izolacja konopna ma dłuższe przesunięcie fazowe (wolniejsze przenikanie temperatury zewnętrznej przez izolację do pomieszczenia niż np. w przypadku izolacji mineralnej). To zapewnia optymalną ochronę przed zimnem w okresie zimowym i gorącem w porze letniej.

Produkty izolacyjne Termo-Konopie? są łatwe w obróbce, nie podrażniają skóry. Maty izolacyjne układa się szybko, można użyć formatów standardowych lub produkty o konkretnych zamawianych wymiarach. Jest to materiał o długiej żywotności, funkcjonalność i cechuje się niezmiennością kształtu.

TERMO-KONOPIE? w pełni zastępują tradycyjną izolację i posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jako materiał izolacyjny:

  • stanową wypełnienie izolacji, która dotychczas znajdowała się na budynku i między krokwiami;
  • nadają się zarówno do nowych, jak i starych budynków;
  • nadają się do izolacji dachów, stropów, podłóg, ścianek działowych, wewnętrznych i zewnętrznych ścian;
  • są idealne do drewnianych budynków i chat oraz domów z bali.

źródło i zdjęcie: IZOLACJE KONOPIE

Dodano: 2012-03-29
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej