Energooszczędne okna nowej generacji
Energooszczędne okna nowej generacji
Firma DRUTEX S.A. wprowadza na rynek nową generację okien wyposażoną w najnowocześniejsze szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które oferują najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, dostępu światła dziennego oraz komfortu ich użytkowania o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 (W/m?K).

Rozwiązanie to wyznacza nowe trendy w zakresie wysoko-energooszczędnej stolarki okienno-drzwiowej na świecie.

Celem opracowania okien oferujących najniższy na rynku poziom izolacyjności termicznej było znalezienie odpowiedniego rozwiązania, które zapewniałoby oszczędność energii przy zachowaniu wysokiej jakości okien.

Nowoczesny pakiet szybowy o budowie 3-12-3-12-3-12-3 z kryptonem 90% z trzema powłokami PLANITHERM ULTRA N (w tym jedna hartowana) osiąga współczynnik przenikalności termicznej Ug=0,3 (W/m?K), co jest z kolei gwarancją lepszych właściwości izolacyjnych, obniżając współczynnik izolacyjności dla standardowych okien pionowych. To, w połączeniu z większą powierzchnią szyby, która nie tylko zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 64%, ale również pozyskuje więcej pasywnej energii słonecznej do naszych domów sprawia, że takie okna podnoszą bilans energetyczny i efektywność energetyczną do nowego i znakomitego poziomu.

Dysponując bowiem takim szkłem można projektując większe okna uzyskać maksimum światła dziennego i komfortu, wprowadzić do wnętrz więcej przestrzeni, a jednocześnie osiągnąć maksymalne oszczędności energii.

DRUTEX w ramach nowej linii produktów energooszczędnych oferuje również okna wyposażone w pakiet szybowy z dwoma powłokami PLANITHERM ULTRA N 3-12-3-12-3-12-3 z kryptonem 90% osiągający współczynnik przenikalności termicznej równy 0,4 (W/m?K). W tym przypadku nie ma konieczności posiadania szkła hartowanego.

Nowa powłoka PLANITHERM ULTRA N należy do najnowszej generacji powłok niskoemisyjnych, przeznaczonych do  jedno-, dwu- i trzykomorowych szyb zespolonych o najlepszym bilansie energetycznym, jaki kiedykolwiek udało się osiągnąć.

Okna firmy DRUTEX wyposażone w pakiety szybowe o najniższych współczynnikach izolacyjności stanowią idealne rozwiązanie jako produkty do domów pasywnych i energooszczędnych, ponieważ charakteryzują się najlepszymi parametrami ciepłochronności na rynku, osiąganymi dzięki zastosowaniu odpowiedniej budowy i gazu szlachetnego kryptonu. Nowe okna są więc jednym z najbardziej efektywnych elementów nowych budynków, dzięki doskonałej izolacji cieplnej uzyskiwanej w wyniku zastosowania jedno- i wielokomorowych szyb zespolonych o najbardziej pasywnych charakterystykach zysku energetycznego.

Zalety okien nowej generacji  dostępnych w ofercie firmy DRUTEX:

  • Przezierność - naturalne światło dzienne w każdym pomieszczeniu, nawet w zimowe, pochmurne dni.
  • Komfort - powierzchnia szyby jest cieplejsza, dzięki czemu przyjemniej jest przebywać w pobliżu okien.
  • Swoboda - oszklenie tego rodzaju spełnia wymagania architektoniczne w wielu zastosowaniach, w których ważny jest neutralny wygląd, estetyka, przejrzystość i czystość optyczna.

DRUTEX wciąż intensyfikuje swoje wysiłki pracując  nad rozwojem nowej generacji okien gwarantujących ponadprzeciętne walory stolarki w zakresie jej energooszczędności, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Dzięki inwestycjom w innowacyjność swoich produktów firma  wyznacza nowe standardy na rynku stolarki.  Nowa generacja okien łączy w sobie doskonałe właściwości izolacyjne ze znacznie zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej. Osiągamy w ten sposób doskonałą efektywność energetyczną. Dzięki przeszkleniom o tak znakomitych charakterystykach możemy na nowo kształtować przestrzeń mieszkalną zapewniając sobie jednocześnie maksimum efektywności. Nowe rozwiązanie wprowadzone przez DRUTEX, we współpracy z firmą Saint Gobain stanowi odpowiedź na rosnące wymagania klientów w zakresie oszczędności energii jak również będzie miało z pewnością istotne znaczenie w zakresie budownictwa energooszczędnego, mówi Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. Produkcji DRUTEX S.A.

Cieszę się bardzo, że wspólnie z firmą DRUTEX jesteśmy w stanie tworzyć tak nowoczesne rozwiązania stanowiące podstawę okien nowej generacji i tworzące zupełnie nowe trendy na polskim i światowym rynku stolarki. Dzięki wprowadzeniu na rynek okien wyposażonych w pakiety szybowe o tak niskich współczynnikach przenikalności termicznej oferujemy rozwiązanie jakiego jeszcze na rynku nie było. Jestem dumny, że znaleźliśmy partnera, który realizuje politykę proinnowacyjną, dzięki czemu możemy zaskakiwać klientów w tak pozytywny sposób, dodaje Adam Krzemiński, Regionalny Kierownik Sprzedaży w Saint-Gobain Glass Polska Sp. z o.o.

źródło i zdjęcie: DRUTEX S.A.