Edukacyjna Mini Akademia Murowania dla najmłodszych

Akademia Murowania SILKA YTONG to program, którego celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej nowoczesnego i energooszczędnego budowania oraz dobrej jakości wykonawstwa. W ramach tego programu wystartowała nowa strona edukacyjna dla dzieci z grami o budowaniu, dzięki której maluchy będą mogły ciekawie spędzić czas, a także rozwijać swoją kreatywność.

Na stronie www.mini.akademiamurowania.pl mali budowniczy będą mogli skorzystać z różnych wariantów gier, które opierają się na pozytywnych wartościach - wymagają pomysłowości, dokładności i zaangażowania w zadanie. Dzieci mają, na przykład, pomóc w uporządkowaniu placu budowy lub poprawić wykonanie domu. Zarówno aktywności, ale i szata graficzna strony zostały zaprojektowane z myślą o małych użytkownikach Internetu - przejrzyście i kolorowo.

W ramach kampanii edukacyjnej Mini Akademia Murowania, SILKA i YTONG wydają również książkę dla dzieci z podstawowymi informacjami na temat domu, która zawiera różnorodne ćwiczenia edukacyjne. Maluchy będą mogły kolorować obrazki, rozwiązywać rebusy i zagadki np. znaleźć drogę do domu przez labirynt czy dopasować nazwy narzędzi budowlanych do obrazków. Książeczka będzie dostępna w formie drukowanej oraz do pobrania na stronie www.mini.akademiamurowania.pl.

Jako mama, z doświadczenia wiem, że materiały edukacyjne dla najmłodszych powinny być żywe, zajmujące i różnorodne. Przygotowana przez nas strona i książeczka mają pełnić także funkcję edukacyjną i pobudzać inwencję dzieci. Jestem przekonana, że udało nam się spełnić oba te warunki, mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu SILKA YTONG. Przygotowane przez nas materiały zostały sprawdzone i dobrze przyjęte przez najmłodszych. Wierzę, że zarówno gry jak i książeczka będą materiałem edukacyjnym nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców, dodaje Mychlewicz.

Pierwotnie program Akademia Murowania SILKA i YTONG był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym, w 2012 r. objął swym działaniem także uczelnie wyższe. Inicjatywy edukacyjne prowadzone są także dla wykonawców (szkolenia z murowania) oraz inwestorów indywidualnych (porady ekspertów, dni otwarte w zakładach produkcyjnych). Działania dedykowane dzieciom - które są bardzo ciekawe świata, a najchętniej uczą się przez zabawę - wpisują się w ideę rozszerzania wiedzy o budowaniu.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

źródło i zdjęcie: XELLA Polska Sp. z o.o.

Dodano: 2012-06-08
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej