Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Pasywne przeszklenia w systemie nakładkowym Schüco AOC

Wielkoformatowe, przeszklone płaszczyzny pionowych fasad pozwalają wykreować nowoczesny i przejrzysty wizerunek instytucji. Zapewniają też jasne i otwarte przestrzenie wewnątrz budynku. Systemy nakładkowe z serii Schüco AOC zaprojektowano z myślą o prostym, ekonomicznym wykonaniu nawet najbardziej wymagających projektów architektonicznych.

Konstrukcje świetlików dachowych i fasad z zastosowaniem wielkoformatowych przeszkleń wymagają często osiągnięcia kompromisu między szczelnością i parametrami statycznymi a właściwościami termoizolacyjnymi. O prestiżowym charakterze współczesnej architektury decydują jednocześnie walory estetyczne oraz zrównoważony charakter zastosowanych rozwiązań.

Gwarancją energooszczędności i komfortu użytkowania obiektu z dużymi powierzchniami przeszklonymi jest zastosowanie fasad o perfekcyjnych parametrach technicznych. Systemy nakładkowe z serii Schüco AOC 50 (60) ST.SI oraz AOC 50 (60) TI.SI zaprojektowano w celu umożliwienia prostej i ekonomicznej realizacji nawet najbardziej wymagających projektów architektonicznych. Pozwalają one na wznoszenie prestiżowych obiektów z wykorzystaniem dużych przeszkleń w standardzie pasywnym. Utrzymywanie wymaganych parametrów potwierdzone jest certyfikatami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Dwie wersje systemu - na podkonstrukcji stalowej (ST.SI) i drewnianej (TI.SI) - pozwalają na indywidualne kreowanie estetyki powłoki oraz wnętrza budynku.

Zastosowanie systemów nakładkowych Schüco AOC pozwala na kompleksową i szybką realizację pasywnych fasad oraz świetlików dachowych, przy widocznej szerokości profilu 50 i 60 mm. Wykonywane powłoki charakteryzują się najlepszymi na rynku współczynnikami przenikania ciepła - Ucw < 0,8 W/m?K w przypadku fasad i Ucw < 1,0 W/m?K w przypadku świetlików dachowych.

Parametry te są możliwe do uzyskania już przy szkleniu grubości zaledwie 40 mm w przypadku podkonstrukcji drewnianej oraz 45 mm w przypadku podkonstrukcji stalowej. W badaniach przeprowadzonych w Instytucie Domów Pasywnych uwzględniono także występowanie punktowych mostków termicznych powstających na połączeniach śrubowych.

Doskonałe właściwości przeszkleń w systemie nakładkowym Schüco AOC uzyskano dzięki innowacyjnym rozwiązaniom izolatorów z refleksyjnymi powierzchniami, odbijającymi ciepło oraz opatentowanej metodzie montażu z wykorzystaniem zacisków z tworzywa sztucznego. Zakres grubości szklenia od 6 do 58 mm umożliwia wykorzystywanie szyb monolitycznych oraz jedno- i dwukomorowych zestawów niskoemisyjnych. Możliwe jest zastosowanie specjalnych oszkleń akustycznych o wartości Rw fasady i świetlika sięgającej 54 dB, a także antywłamaniowych do klasy WK3 włącznie.

Rozkład obciążeń w konstrukcji fasady pozwala na stosowanie dużych i ciężkich zestawów szybowych. W przypadku systemów na podkonstrukcji drewnianej można montować szyby o masie do 730 kg, a na stalowej - do 1080 kg.

System nakładkowy Schüco AOC 50 (60) ST.SI - podkonstrukcja stalowa System nakładkowy Schüco AOC 50 (60) TI.SI - podkonstrukcja drewniana

Dzięki dwóm wersjom konstrukcji i odpowiednio opracowanym elementom, systemy nakładkowe Schüco AOC pozwalają na skrócenie czasu montażu nawet do 60%. W systemie Schüco AOC można szybko i ekonomicznie realizować szczelne konstrukcje dachów oraz świetlików dachowych o nachyleniu nawet do 7°. Umożliwia to innowacyjna metoda uszczelnienia systemu, która nie wymaga użycia płynnego szczeliwa. Trzy poziomy odwodnienia słupów i rygli umożliwiają efektywne odprowadzanie wody deszczowej oraz właściwą wentylację.

Fasada Schüco AOC 50 (60) TI.SI to oryginalna kombinacja naturalnego charakteru drewna, stali oraz szkła. Odpowiada doskonale wyznacznikom popularnego obecnie minimalizmu skandynawskiego. Drewniano-stalowa konstrukcja daje od zewnątrz efekt imponującej, przeszklonej architektury. Od strony wewnętrznej pozwala uzyskać ciepłą i przyjazną atmosferę.

Z kolei system Schüco AOC 50 (60) ST.SI odpowiada potrzebom architektury w stylu postmodernistycznym i high-tech. Na indywidualne kształtowanie wyglądu fasady pozwala duży wybór listew maskujących. System daje także możliwość integracji z panelami fotowoltaicznymi Schüco ProSol TF/TF+, które dodatkowo podnoszą standard energetyczny budynku. Montaż na podkonstrukcji stalowej oparty na technologii mocowania za pomocą bolców eliminuje ryzyko wygięcia profilu i potrzebę czasochłonnego spawania.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska

Dodano: 2012-07-05
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej