Elektrownie pionowe i panele fotowoltaiczne Electric Wind

Elektrownie pionowe i panele fotowoltaiczne Electric Wind

W ofercie firmy Electric Wind, dostawcy zestawów do produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii, znalazły się panele fotowoltaiczne oraz generatory wiatrowe z pionową osią obrotu VAWT, które stanowią doskonałe rozwiązanie dla właścicieli domów w ciasnej zabudowie lub z małą powierzchnią działki, gdyż można je, zgodnie z prawem, instalować bezpośrednio na dachach budynków.

Bardzo niski poziom szumów i drgań generatora wiatrowego VAWT (ang. Vertical Axis Wind Turbine) sprawia, że użytkownicy nie odczuwają praktycznie żadnego dyskomfortu. Doskonałe parametry i produktywność, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny powodują, że ten typ generatorów ma coraz większe powodzenie wśród klientów. W ofercie Electric Wind znajduje się szeroki zakres generatorów VAWT wraz z osprzętem, od 300W aż do 10kW.

Kolejną nowością są panele fotowoltaiczne, które pozwalają wykorzystać promienie słońca do produkcji prądu. Electric WInd oferuje panele fotowoltaiczne w wielu wariantach (od 20W do 230W) i w dwóch technologiach: polikryształu i monokryształu. Panele fotowoltaiczne są doskonałym uzupełnieniem elektrowni wiatrowej. Połączenie tych dwóch systemów w elektrownię hybrydową praktycznie całkowicie uniezależnia użytkownika od sieciowych dostawców prądu. Szacunkowy okres zwrotu inwestycji wynosi średnio 4 lata, a biorąc pod uwagę galopujące podwyżki cen prądu, okres ten z pewnością ulegnie skróceniu.

źródło i zdjęcie: Electric Wind