Oszczędzaj wodę z ekologiczną baterią Oras Eterna

Oszczędzaj wodę z ekologiczną baterią Oras Eterna

Firma Oras wprowadza technologicznie zaawansowaną linię Eterna, która dba o mniejsze zużycie wody za nas. Prawdziwie rewolucyjnym sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie przez Oras przycisku EcoLed. To właśnie on będzie się z nami komunikował poprzez światło, sygnalizując czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie, i powinniśmy kończyć kąpiel.

EcoLed - idealnie ekologiczny prysznic

Przycisku EcoLed w bateriach Oras Eterna będzie się z nami komunikował poprzez światło, sygnalizując czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie, i powinniśmy kończyć kąpiel. Baterię Oras Eterna uruchamiamy poprzez naciśnięcie przycisku EcoLed. Całość przypomina trochę działanie sygnalizacji świetlej: zielona dioda - możesz się kąpać, czerwona - stop. Jak wygląda to w praktyce? Uruchamiamy kran, bateria zamiga do nas zielonym światłem. Jeśli prysznic zostanie zakończony w ciągu 2 minut, zielony sygnał miga ponownie - w nagrodę za ekologiczny prysznic.

Jeśli jednak po dwóch minutach woda nadal płynie, bateria zaczyna migać do nas czerwonym światłem. Po 3 minutach, czerwona lampka miga już z większą częstotliwością, dając nam sygnał, że nie jesteśmy ekologiczni i zużyliśmy już za dużo wody. Po 4 minutach bateria przejmuje dowodzenie i sama, automatycznie odcina dopływ wody. Mechanizm ten znamy dobrze, gdyż tak właśnie funkcjonują natryski w centrach sportu i rekreacji. Oczywiście, baterie Oras są przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne, więc cały mechanizm eko wraz z sygnalizacją świetlną można w dowolnym momencie wyłączyć. Nowa bateria Oras Eterna jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych kranów, które dostępne są na polskim rynku.

Kąpiel z baterią Oras Eterna

Bateria wannowo-natryskowa z linii Oras Eterna, poza funkcją kontroli ekologicznego zużycia wody, ma dodatkowe rozwiązanie dla miłośników gadżetów, ale też osób zabieganych, które robią wiele rzeczy w tym samym czasie. Funkcja polega na automatycznym napełnieniu wanny, dzięki czemu mamy gwarancję, że woda się nie przeleje. W czasie, gdy wanna wypełnia się wodą możemy zrelaksować się filiżanką kawy, przygotować kolację lub zająć się dzieckiem, i bez stresu czekać na moment, w którym nastąpi automatyczne odcięcie dopływu wody.

Zalety baterii Oras Eterna

Obecnie około 1/3 energii zużywanej w gospodarstwach domowych przypada na ogrzewanie wody. Wielofunkcyjna bateria Oras Eterna umożliwia wybór ekologicznego rozwiązania, pozwalając jednocześnie na obniżenie wysokości rachunków. Jeżeli naprawdę zależy nam na oszczędnościach, możemy połączyć baterię Eterna ze zwycięzcą rankingów - zestawem prysznicowym Oras Natura, który zużywa nawet o 50% mniej wody. Bateria ma blokadę temperatury na poziomie 38°C, dzięki temu woda nie poparzy użytkowników, co ważne zwłaszcza dla dzieci. A kolorowe, edukacyjne sygnały świetlne sprawiają, że dla maluchów jest prosta w użyciu. Migające EcoLedy pomagają uczyć najmłodszych oszczędnego używania wody i budują w nich świadomość ekologiczną.

Jak działa nowa bateria można zobaczyć na filmach video na stronie: www.oraseterna.com/pl.

W skład linii wchodzi zarówno termostatyczna bateria natryskowa, jak i wannowo-natryskowa.

Rodzima Skandynawia, z której wywodzi się firma Oras, już wiele lat temu przestawiła się na bycie eko w każdej dziedzinie życia. Dziś widzimy ten kierunek także u nas. Nowa bateria Eterna jest absolutną rewolucją na rynku. To najbardziej ekologiczna bateria dostępna w Polsce. Tak zaawansowane technologicznie baterie są odpowiedzią na większe zapotrzebowanie Polaków na ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie w łazienkach. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, ile zużywają wody w domu, dlatego szukają skutecznych rozwiązań, które pomogą im oszczędzać, zauważa Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

źródło i zdjęcia: Oras