Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Budujesz dom energooszczędny - "Otwórz się na pozytywną energię"

Rusza kampania edukacyjna "Otwórz się na pozytywną energię", która jest odpowiedzią na nadmierne zużycie energii w domach oraz zmiany klimatu na świecie. Jej Organizatorem jest VELUX, zaś Partnerem - Narodowa Agencja Poszanowania Energii.

Blisko 40 proc. energii w Polsce zużywane jest w domach, głównie do ogrzewania budynków i podgrzewania ciepłej wody. W naszym kraju większość energii pozyskuje się w wyniku spalania węgla kamiennego i brunatnego, co powoduje znaczną emisję CO2 i innych szkodliwych substancji. To dlatego oszczędzanie energii cieplnej i efektywność energetyczna budynków są tak ważne dla ochrony klimatu. Celem kampanii "Otwórz się na pozytywną energię" jest uświadomienie Polakom, że tworzenie budynków w zgodzie ze środowiskiem jest możliwe, opłacalne i zapewnia komfort mieszkańcom.

Założenia kampanii "Otwórz się na pozytywną energię" są spójne z najnowszym porozumieniem dotyczącym zmian w Dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). Mają one przyspieszyć proces ograniczenia zużycia energii przez budynki zarówno nowe, jak i już istniejące, przy jednoczesnym zapewnieniu Europejczykom komfortu i niskich kosztów ich użytkowania. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Dyrektywie EPBD, już od 2020 roku budynki mają charakteryzować się zużyciem energii zbliżonym do zera. Zapotrzebowanie na energię choćby częściowo powinno być zaspokajane ze źródeł odnawialnych.

Każdy, kto buduje dom może zaoszczędzić wiele energii i pieniędzy już na etapie projektu planując zastosowanie energooszczędnych rozwiązań. Dom pełen pozytywnej energii, to dom w którym światło dzienne i dobra wentylacja zapewniają mieszkańcom komfort, a do jego ogrzania wykorzystywana jest energia słońca, mówi dr Aleksander Panek, prezes Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

VELUX podaje, iż aby zbudować komfortowy dom energooszczędny pełen pozytywnej energii wystarczy wykonać zaledwie pięć kroków: po pierwsze zadbać o właściwe rozmieszczenie okien względem strony świata. Po drugie sprawić, że dom będzie pełen światła wszędzie tam gdzie to tylko możliwe - wystarczy dobrać odpowiednią ilość okien, a tam gdzie nie można ich zastosować sięgnąć po inne alternatywne sposoby naturalnego doświetlenia. Po trzecie maksymalne spożytkować energię słoneczną dzięki zastosowaniu produktów wykorzystujących baterie solarne. Po czwarte zminimalizować straty ciepła dbając o właściwą izolację. Po piąte wybrać odpowiednie akcesoria i systemy inteligentnej obsługi, gwarantujące maksymalny komfort użytkowania wnętrza.

W ramach kampanii organizatorzy zapowiadają publikację materiałów edukacyjnych na temat zrównoważonego budownictwa, prezentację doświadczeń europejskich w obszarze zrównoważonego budownictwa na stronie internetowej kampanii, spotkania edukacyjne z architektami i dekarzami. Celem programu jest propagowanie energooszczędnych rozwiązań, jakie można zastosować na poddaszu. Rodziny budujące domy, będą mogły otrzymać opinie i sugestie architekta dotyczące przesłanego projektu. VELUX przekaże 200 tysięcy złotych na dofinansowanie wybranych zgłoszeń.

Szczegóły na temat kampanii na stronie www.velux.pl/pozytywnaenergia.

źródło: www.egospodarka.pl
zdjęcie: www.velux.pl

Dodano: 2010-02-04
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej