Nowy system izolacji domów energooszczędnych i pasywnych

Nowy system izolacji domów energooszczędnych i pasywnych

System ociepleń weber.therm LAMBDA z warstwą izolacyjną z płyt fenolowych dedykowany jest budownictwu energooszczędnemu i pasywnemu. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na klasyczne ocieplenie.

Warstwę izolacyjną tworzą płyty fenolowe weber PH930 (Kooltherm K5) o zamkniętej budowie komórkowej i bezkonkurencyjnie niskim współczynniku przewodzenia ciepła ?=0,021 W/m?K. Zastosowanie systemu izolacji u o takich parametrach gwarantuje wykonanie skutecznej izolacji, a przy tym, o połowę cieńszej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Taki system izolacji jest szczególnie polecany wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na klasyczne ocieplenie. Umożliwia skuteczne docieplanie budynków z małym okapem oraz ościeży okiennych i drzwiowych. Daje swobodę kształtowania wszelkich uskoków w elewacji. Pozwala uzyskać nawet do 8% dodatkowej powierzchni użytkowej na balkonach i tarasach. W przypadku krzywych ścian, zastosowanie płyt weber PH930 (Kooltherm K5) w miejscach największych wypukłości na elewacji, pozwoli na prawidłowe zaizolowanie całego budynku. Rozwiązanie rekomendowane przy ocieplaniu budynków w centrach miast lub w dzielnicach zabytkowych, gdzie konieczne jest spełnienie wymagań dotyczących przestrzeni zarezerwowanej na chodniki i ciągi komunikacyjne.

System izolacji weber.therm LAMBDA jest trwały, odporny na wilgoć i bezpieczny dla środowiska. Jego wykończenie stanowią produkty "Premium? chemii budowlanej Weber.

źródło i zdjęcie: www.netweber.pl