Poradnik "Ocieplenia od A do Z" dla inwestorów i mieszkańców

Poradnik "Ocieplenia od A do Z" dla inwestorów i mieszkańców

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wydało pierwszy numer własnego magazynu "Ocieplenia od A do Z". Poradnik w przystępny sposób przybliża kluczowe, z punktu widzenia inwestora i użytkownika, zagadnienia dotyczące ocieplania budynków.

Pierwszy numer periodyku "Ocieplenia od A do Z" dedykowany jest w sposób szczególny dla spółdzielni mieszkaniowych oraz firm zarządzających nieruchomościami. Podmioty te realizują na dużą skalę projekty ociepleniowe, a rezultaty tych prac stanowią potem integralną cześć architektury naszych miast. Stanowią także grupę odbiorców bardzo zainteresowaną obniżeniem kosztów energetycznej eksploatacji budynków. Dlatego właśnie do tych grup skierowaliśmy pierwszy numer magazynu. Chcemy wspierać inwestorów i zarządców w dobrym przygotowaniu i wykonaniu termoizolacji ścian, mówi prezes Zarządu SSO, Wojciech Szczepański.

 

"Ocieplenia od A do Z" to kompendium wiedzy niezbędnej do podjęcia trafnych decyzji w każdej fazie procesu ocieplania. Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń i jak kontrolować przebieg prac wykonawczych. Pokazujemy różnice pomiędzy działaniem kompletnych układów ETICS od jednego producenta a marnymi efektami, jakie daje zastosowanie zestawów przypadkowo dobranych, niejednorodnych produktów do ocieplania. Tłumaczymy, dlaczego tak ważny jest projekt techniczny - bez takiego dokumentu nie powinno się w ogóle podejmować prac ociepleniowych. Podpowiadamy też, z jakich niedopatrzeń na etapie projektowania i wykonawstwa wynikać mogą ewentualne późniejsze problemy pojawiające się na elewacjach, tłumaczy Szczepański.

Periodyk jest  elementem misji edukacyjnej, którą Stowarzyszenie konsekwentnie realizuje od 8 lat. Początkowo skupialiśmy się ma opracowaniu specjalistycznych wytycznych i instrukcji technicznych. Dostrzegliśmy jednak potrzebę przybliżenia tematyki ocieplania ścian zewnętrznych szerszemu gronu odbiorców. Temu służy zarówno nasz nowy poradnik, jak również obecność naszych ekspertów w mediach. W ramach SSO pracuje grupa specjalistów o ogromnym doświadczeniu technicznym i rynkowym, dlatego chcemy się dzielić ich wszechstronną wiedzą z tymi, którzy na bieżąco jej potrzebują, podkreśla prezes Stowarzyszenia.

Pierwszy numer magazynu "Ocieplenia od A do Z" ukazał się w nakładzie 8 tys. egzemplarzy. Przeważająca część trafi bezpłatnie, w wysyłce bezpośredniej, do spółdzielni mieszkaniowych i firm zarządzających nieruchomościami w całej Polsce. W przygotowaniu jest następna edycja periodyku.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń