Sposób na odnowienie betonowej posadzki

Dla wielu osób posadzki betonowe są zbyt surowe. Nie odpowiada im matowa powierzchnia, nieregularny kolor lub pojawiające się na powierzchni betonu wraz z upływem czasu uszkodzenia. Można jednak zamienić zwykły szary beton w coś ekskluzywnego. Tego typu posadzka zaskakuje swoim eleganckim, nowoczesnym wyglądem i lśniącą powierzchnią.

Nawet zniszczona betonowa posadzka dzięki odpowiedniemu wykończeniu może zalśnić niemal lustrzanym blaskiem. Tak właśnie dzieje się w przypadku zastosowania systemu posadzek X-FLOOR® marki BAUTECH Futura. Szlifowana, a następnie polerowana powierzchnia betonu przypomina swoją barwą i ziarnistością granit.

System X-FLOOR rekomendowany jest do stosowania na nowych inwestycjach i  jako system naprawczy - dzięki niemu możemy nadać istniejącym, nieco już zniszczonym betonowym posadzkom nowy, atrakcyjny wygląd - świetnie sprawdza sie w przypadku renowacji czy adaptacji starych, np. poprzemysłowych pomieszczeń na nowe cele. Efektowny wygląd X-FLOOR sprawia, że w dawnej hali produkcyjnej możemy bez zbędnych kosztów zaaranżować nowoczesne biuro, a w nieczynnym od lat sklepie luksusowy butik lub restaurację dla koneserów.

Stosując system X-FLOOR® na istniejącej posadzce rozpoczynamy od szlifowania jej powierzchni celem usunięcia wierzchniej, często zwietrzałej lub uszkodzonej w inny sposób warstwy betonu i odsłonięciu kruszywa. Następnie nanosimy preparat  Bautech Terraseal, który wnika w powierzchnię betonu i tworzy mikrozbrojenia, a z upływem czasu, dzięki reakcjom chemicznym wzmacniające strukturę powierzchni. Następnie posadzka jest polerowana i pokrywana preparatem Bautech Terracoat, by wzmocnić efekt połysku. Swoim kolorem i ziarnistością powierzchni X-FLOOR® przypomina płyty polerowanego granitu.

Posadzki polerowane X-FLOOR wyróżnia łatwość utrzymania w czystości, odporność mechaniczna i chemiczna oraz trwałość. Rekomendowane są do wykorzystania w obiektach o dużym natężeniu ruchu pieszego, np. centrach handlowych, sklepach, szkołach, lotniskach, dworcach, obiektach sakralnych. Sprawdzą się także w biurowcach, halach produkcyjnych, salonach motoryzacyjnych. Wszędzie tam, gdzie na dużej powierzchni trzeba odnowić istniejącą betonową podłogę mogą się okazać ekonomicznym, funkcjonalnym i efektownym rozwiązaniem. Oczywiście można je także stosować w budownictwie wielo- i jednorodzinnym, jeśli mamy do czynienia z koniecznością naprawy już istniejącej posadzki.

źródło: BAUTECH