Skuteczna izolacja trudno dostępnych przestrzeni

Skuteczna izolacja trudno dostępnych przestrzeni

VestaEco CELL to sypka, wdmuchiwana celuloza używana zarówno przy ocieplaniu dachów, stropodachów wentylowanych, jak i szkieletowych ścian nośnych czy działowych. Jest to w pełni ekologiczny i zdrowy produkt. Składa się głównie z włókien celulozowych pochodzących z wyselekcjonowanych odmian makulatury gazetowej. Skład VestaEco CELL uzupełniają dodatki uniepalniające i zapobiegające pleśni.

Z uwagi na łatwość i szybkość aplikacji VestaEco CELL - poprzez wdmuchiwanie suchych włókien maszyną pneumatyczną, jest także idealnym rozwiązaniem do izolacji obiektów o rozbudowanej architekturze (np. obiekty zabytkowe, sklepienia obiektów sakralnych) czy trudno dostępnych przestrzeni (np. stropodachy, istniejące więźby dachowe), stropodachów budynków inwentarskich.

VestaEco CELL, podobnie jak inne materiały z włókien naturalnych, charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ = 0,039 W/(m*K) oraz dużą pojemnością cieplną, zapewniając skuteczną ochronę zarówno przed zimnem zimą, jak i  przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem, a przy tym całkowicie eliminując występowanie mostków termicznych. Co ważne, VestaEco CELL jest materiałem paroprzepuszczalnym. Posiada zdolność absorpcji i oddawania wilgoci bez utraty właściwości termoizolacyjnych dzięki czemu w naturalny sposób reguluje mikroklimat wnętrza. Jest to niezmiernie  ważne w przypadku obecności małych dzieci, osób chorych, bądź alergików szczególnie wrażliwych na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. Nowy produkt  VestaEco, po wbudowaniu, jest również materiałem niepalnym (klasa reakcji na ogień B).

źródło i zdjęcie: VestaEco