Sprawdź efektywność energetyczną swojego domu

Sprawdź efektywność energetyczną swojego domu

Z inicjatywny firmy Viessmann i Rockwool powstały dwa innowacyjne programy komputerowe, dzięki którym można w łatwy sposób oszacować wysokość zużycia energii cieplnej budynku oraz dopasować optymalne rozwiązanie, które zminimalizuje koszty ogrzewania, a także zwiększyć komfort cieplny w pomieszczeniach.

Grudniowa, zimowa aura sprzyja debatom na temat efektywności energetycznej, alternatywnych źródeł energii, a przede wszystkim kosztów ogrzewania budynków oraz rozwiązań, które mogą przyczynić się do ich redukcji. Stare, nieefektywne systemy grzewcze oraz słaba termoizolacyjność budynków, to główne powody wysokich rachunków za ogrzewanie.

Jedna z aplikacji jest przeznaczona dla klienta indywidualnego. Służy ona do oszacowania wysokości zużycia energii w domach jednorodzinnych, a także prezentuje optymalne rozwiązania, które w istotny sposób przyczynią się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku i jakości cieplnej.

Obsługa programu jest łatwa i przejrzysta. Najpierw, spośród popularnych projektów domów jednorodzinnych, użytkownik wybiera interesujący go model. Następnie ustawia parametry budynku, jak położenie względem kierunków świata, czy dane dotyczące klimatu. W fazie końcowej, inwestor zaopatruje dom w najbardziej optymalne rozwiązania instalacyjno-budowlane firmy Viessmann i Rockwoool, które zwiększą efektywność cieplną budynku lub korzysta z innych propozycji, przewidzianych dla danego projektu domu. Uzyskane wyniki mogą być zapisane na komputerze lub wydrukowane.

Program obliczeniowy dostępny jest na stronach www.viessmann.pl oraz www.rockwool.pl. Dzięki nim użytkownik pozna nie tylko zapotrzebowanie energetyczne swojego budynku, ale również sposoby, dzięki którym zredukuje koszty ogrzewania.

Programy komputerowe firmy Viessmann i Rockwool to początek współpracy na rzecz efektywności energetycznej, a także szeroko rozumianej ekologii. Jak powiedział prezes Roland Krause, regulacje unijne wymuszają na nas zmniejszenie emisji CO2 , a także redukcję emisji gazów cieplarnianych. Poprzez stosowanie energii odnawialnych, a także zwiększenie efektywności energetycznej budynku, jesteśmy w stanie pozytywnie wpływać na środowisko naturalne, a przy tym oszczędzać. Zaprezentowane programy komputerowe w konkretny sposób pokazują jak zwiększyć efektywność i komfort cieplny budynku.

źródło: Informacja prasowa
zdjęcie: www.viessmann.pl