Złota jakość YTONG ENERGO

Złota jakość YTONG ENERGO

Bloczek YTONG ENERGO zdobył tytuły Laureata oraz złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2010 w kategorii QI Product - produkt najwyższej jakości. Konkurs organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną Forum Biznesu ma za zadanie wyłonienie i uhonorowanie firm odznaczających się szczególną dbałością o najwyższą jakość oferowanych produktów i usług.

Złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2010 potwierdziło, że w chwili obecnej na polskim rynku budowlanym bloczki YTONG ENERGO to materiały do wznoszenia ścian najwyższej jakości, mówi Cezary Szeszuła, prezes Zarządu firmy Xella Polska, producenta YTONG i SILKA. Cieszymy się, że nasza dbałość i inwestycje w najwyższą jakość produktów są doceniane nie tylko przez inwestorów, o czym świadczą statystyki sprzedaży, ale także przez środowisko rozwoju biznesu, podsumowuje Szeszuła.

Tytuł Laureata Najwyższa Jakość Quality International 2010 dla bloczków YTONG ENERGO umocnił wizerunek zarówno samej marki, jak i firmy Xella, jako lidera innowacyjnych, energooszczędnych materiałów budowlanych, spełniających najwyższe standardy jakości.

Bloczki YTONG produkowane są w Polsce już od 15-stu lat. Przez ten czas YTONG stał się synonimem innowacyjnych, wysokiej jakości, markowych materiałów budowlanych - bloczków z betonu komórkowego. Jednoznacznie kojarzy się również z energooszczędnością i ekologią. W 2008 roku na polski rynek został wprowadzony najcieplejszy bloczek do wznoszenia ścian jedno- i wielowarstwowych - YTONG ENERGO, który bardzo szybko zyskał popularność wśród osób budujących domy. W chwili obecnej sprzedaż bloczków YTONG ENERGO stanowi 30% udziału naszej sprzedaży w wyrobach dla ścian jednowarstwowych.

Najwyższa jakość produktów YTONG wpisana jest w strategię marki oraz całej firmy już od samego początku jej istnienia na polskim rynku. Konsekwentnie realizowana jest polityka innowacji. To właśnie YTONG jako pierwszy bloczek na polskim rynku posiadał system pióro-wpustów oraz uchwytów montażowych. Dokładność wymiarowa bloczka pozwalała już w latach dziewięćdziesiątych na murowanie ścian na cienką spoinę. Wprowadzony na rynek w ubiegłym roku bloczek YTONG ENERGO, o współczynniku przenikania ciepła U=0,19 W/m2K pozwala na zastosowanie ściany jednowarstwowej nawet w budynku energooszczędnym.

Bloczki YTONG produkowane są w czterech fabrykach na terenie Polski - Milicz (dolnośląskie), Ostrołęka (mazowieckie), Piła (wielkopolskie), Sieradz (łódzkie). Tylko w ostatnich 4 latach łączna wartość inwestycji w produkcję w Polsce wyniosła ponad 100 milionów złotych.

Dla zainteresowanych krótki film na temat procesu powstawania bloczków YTONG.


Informacje o konkursie:

Program Najwyższa Jakość Quality International jest skierowany do organizacji, mogących poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług.
Organizatorzy stawiają przed sobą zadanie ukazania potencjału polskiego rynku i stymulowanie tworzenia nowych wzorów jego jakościowego rozwoju. Jednak głównym celem programu jest zwiększanie konkurencyjności na rynkach europejskich i światowych polskich instytucji, producentów i usługodawców, a przede wszystkim wytwarzanych przez nich wyrobów i usług o najwyższych parametrach jakościowych. Konkurs ma za zadanie wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług.

Patronat nad Programem Najwyższa Jakość Quality International objęło:
- Ministerstwo Rozwoju Regionalnego,
- Klub Polskie Forum ISO 9000,
- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podstawą do przeprowadzenia analiz decydujących o wyłonieniu finalistów są oficjalne dane oraz opinia organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów.

źródło i zdjęcie: Xella Polska