Ekologiczne zużycie wody w Twoim domu

Ekologiczne zużycie wody w Twoim domu

Ekologiczne zużycie wody pozwala ograniczyć wydatki w domowym budżecie. I wcale nie musi być trudne - bateria może to robić za nas. Takie rozwiązanie zaprojektowano w serii baterii Oras Vega. W każdym modelu łazienkowej i kuchennej baterii znajduje się specjalny eko-przycisk, który powoduje, że po uruchomieniu woda płynie mniejszym, ekologicznym strumieniem.

Oras Vega to rozbudowana linia zawierająca zarówno baterie umywalkowe, natryskowe jak i kuchenne z wieloma dodatkowymi udogodnieniami. Podstawową zaletą serii jest jednak eko-przycisk, czyli mały, elastyczny punkt na uchwycie. Dzięki niemu w momencie uruchomienia kranu woda płynie mniejszym, ekologicznym i ekonomicznym strumieniem.

Śmiało można powiedzieć, że bateria Vega pozwala na ekologiczne zużycie wody. Nie musimy pamiętać o tym by ograniczać strumień - robi to eko-przycisk. Dodatkową funkcją jest też ograniczenie temperatury. Dzięki przyciskowi nie grozi nam zbyt gorąca woda. To ważne szczególnie w rodzinach, w których z łazienki korzystają samodzielnie także małe dzieci.

Vega to bateria, która oszczędza wodę od 1976 r. Wówczas bowiem firma Oras, która od samego początku swojego działania stawia na ekologię, wprowadziła linię do sprzedaży. Początkowo ekologicznym rozwiązaniem było zaprojektowanie w baterii jednouchwytowego mieszacza zimnej i ciepłej wody. W latach 70 była to absolutna rewolucja projektowa.

Po ponad 30 latach seria Vega jest jeszcze nowocześniejsza. Najnowsze rozwiązanie pozwalające na ekologiczne zużycie wody to właśnie przycisk ograniczający przepływ. Eko-przycisk nie zmniejsza jednak strumienia i temperatury na stałe. Jeśli chcemy ustawić większy przepływ wystarczy jedno kliknięcie eko-punktu.

Seria wzbogacona została o dodatkowe rozwiązania, które pomagają w codziennej higienie i użytkowaniu. Baterie kuchenne mogą być wyposażone m.in. w wyciąganą z kranu rączkę natrysku, która pomaga szerokim strumieniem opłukać naczynia lub żywność. Jeden z modeli kuchennych Vega zawiera boczną szczotkę zasilaną wodą. To idealne rozwiązanie przy myciu mocno zabrudzonych naczyń czy samego zlewu. W modelach kuchennych znajdziemy też takie, które zawierają zawory do zmywarki.

Z kolei baterie umywalkowe firma Oras wzbogaciła o modele z rączką natryskową Bidetta - doskonałe rozwiązanie w małych toaletach, w których nie ma miejsca na bidet. Baterie umywalkowe Vega produkowane są również w wersji wyposażonej w zawór spustowy (korek automatyczny).

źródło i zdjęcia: Oras