System solarny Schüco
System solarny Schüco
Podnoszenie efektywności energetycznej budynków wymaga wydajnych i bezawaryjnych technologii, które przyniosą zwrot kosztów poniesionych na inwestycję w jak najkrótszym czasie. Gwarancją osiągnięcia maksymalnych oszczędności, a co za tym idzie zysków ekonomicznych, jest kompleksowa oferta od jednego producenta.

Schüco już dzisiaj oferuje kompletne rozwiązania do pozyskiwania energii w postaci ciepła lub prądu. Odpowiedni dobór wszystkich materiałów budowlanych stanowi bezwzględny warunek opłacalności inwestycji. Jednak aby wybrać właściwie trzeba mieć z czego wybierać.

Kompleksowość oferty

Wykonanie systemu solarnego nie sprowadza się jedynie do zakupu kolektorów. W skład systemu wchodzą podkonstrukcje, orurowanie, zbiorniki i bufory, stacje pompowe, armatura zaporowa i czynnik solarny. Dlatego tak ważny jest wybór oferty, która obejmuje wszystkie komponenty, całą instalację i kompetentne doradztwo.

Schüco, producent układów solarotermii i fotowoltaiki, posiada najszerszą na rynku ofertę wyznaczając nadzwyczaj wysokie standardy jakościowe. Firma traktuje testy wytrzymałości i żywotności jako gwarancję najwyższej jakości dlatego w swoim centrum badawczym w Bielefeld prowadzi testy wszystkich produkowanych przez siebie urządzeń.

Różne sposoby zabudowy

Poza kompleksowością oferty firmę Schüco wyróżniają zupełnie niepowtarzalne możliwości zabudowy kolektorów słonecznych. Produkty Schüco mogą być standardowo montowane na powierzchni dachu lub w połaci dachu skośnego. Jeśli nie posiadamy dachu o idealnym nachyleniu i orientacji, warto sięgnąć po kolektor do zabudowy w daszek osłonowy lub w elewację. Wszystkie elementy konstrukcyjne spełniają najwyższe wymagania wytrzymałościowe i estetyczne.

W ofercie Schüco znajduje się także rozwiązanie dla właścicieli domów o płaskich dachach, którzy nie muszą szpecić budynków niezgrabnymi stelażami: kolektory Schüco montuje się w prosty sposób za pomocą wytrzymałych a zarazem nie rzucających się w oczy specjalnych ram i łączników.

Wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania

Propagując ideę pozyskiwania czystej energii ze słońca firma Schüco aktywnie wspiera swoich klientów w pozyskiwaniu środków w programie dofinansowań 45% z NFOŚiGW do kredytu na zakup kolektorów słonecznych. Klienci otrzymują bezpłatnie przygotowaną, kompletną dokumentację wymaganą m.in. przez bank, a także protokół powykonawczy. Schüco pomaga w organizacji spotkań z inwestorami w gminach a także prowadzi szkolenia dla przedstawicieli firm handlowych w zakresie programu NFOŚiGW.

Najważniejsze cechy oferty

Oferta firmy Schüco obejmuje ponad 1000 produktów do instalacji termalnych i podobną liczbę indeksów do budowy kompletnych systemów fotowoltaicznych. Są to m.in.: 10 typów kolektorów płaskich zbiorniki 2-wężownicowe, zbiorniki kombinowane typu "Tank In Tank", bufory, 5 typów stacji solarnych, regulatory słoneczne i wiele innych.


Niestandardowe sposoby zabudowy kolektorów słonecznych (np. w daszku osłonowym lub w fasadzie) sprawiają, że każdy znajdzie w bogatej ofercie Schüco coś dla siebie.

źródło i zdjęcia: Schüco