Ekologiczna obróbka kominów i krawędzi dachów

Ekologiczna obróbka kominów i krawędzi dachów

Do wykonania obróbek przy kominach, ścianach czy lukarnach, do dachów dachówkowych lub łupkowych wymagany jest materiał o odpowiedniej plastyczności, a przede wszystkim trwałości.

Firma Rheinzink proponuje ekologiczną obróbkę kominów i krawędzi dachów - miękki cynk, który umożliwia wykonanie estetycznych połączeń metodą felcowania lub w technice miękkiego lutowania. Dostępny jest w długościach gotowych do użycia w wersji "gładkiej" lub "karbowanej", jest przyjaznym dla środowiska produktem przetwarzalnym ponownie w 100 %.

Dzięki wyjątkowej plastyczności miękkiego cynku Rheinzink wykonanie trwałych obróbek jest niezwykle łatwe. Z "gładkiej" wersji miękkiego cynku możliwe jest wykonanie kołnierzy dostosowanych do różnych spadków i geometrii dachów dachówkowych lub łupkowych. Dostosowując się do kształtu dachówki sięgają jej najwyższego punktu zapewniając optymalne odprowadzenie wody.

"Karbowana" wersja miękkiego cynku jest używana do wykonania dolnego połączenia obróbki komina z dachówką. Ten fałdowany element umożliwia precyzyjne wykonanie obróbki na każdym dachu.

W oparciu o badania balansu ekologicznego niezależnej Rady Niemieckiego Instytutu Budownictwa i Środowiska (Institut Bauen und Umwelt e.V.) RHEINZINK? został uznany za materiał ekologiczny w całym cyklu swojego życia. Dlatego jest zalecany jako trwały i estetyczny materiał dla współczesnego budownictwa.

źródło: Informacja prasowa