Inteligentne rozwiązanie firmy Lars zakwalifikowane do kolejnego etapu GreenEvo

Inteligentne rozwiązanie firmy Lars zakwalifikowane do kolejnego etapu GreenEvo

Innowacyjny system zarządzania LMS firmy LARS zakwalifikowany został do drugiego etapu trzeciej już edycji konkursu GreenEvo, czyli Akcelerator Zielonych Technologii. Pomysłodawcą i realizatorem tej prestiżowej inicjatywy jest Ministerstwo Środowiska, które wspiera polski eksport oraz polską myśli techniczną w zakresie rozwiązań służących ochronie środowiska.

Firmy zgłoszone do udziału w inicjatywie GreenEvo to przedsiębiorstwa, które wyróżniają się przede wszystkim ciekawymi pomysłami na działalność proekologiczną, prezentują zaangażowaną postawę wobec zagadnień środowiskowych, a także chcą dzielić się swoimi rozwiązaniami ze społecznością międzynarodową.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż w projekcie GreenEvo nie biorą udziału pomysły czy koncepcje. Na miano polskiej zielonej technologii wspieranej przez Akcelerator mogą liczyć jedynie istniejące rozwiązania, skomercjalizowane i wdrożone w rzeczywistych realizacjach.

Do podmiotów rywalizujących w obecnej edycji GreenEvo należy m.in. firma LARS Andrzeja Szymańskiego, która zgłosiła do konkursu innowacyjny system zarządzania LMS, w oparciu o który działa już większość produktów marki AURATON (marka produktów techniki grzewczej i automatyki domowej firmy LARS). W drugim etapie trzeciej edycji GreenEvo walczy już tylko 15 firm. Laureatów poznamy w czerwcu br.

LMS, czyli tzw. "system logicznego zarządzania", to zupełnie nowy standard w komunikacji radiowej, o bardzo szerokim zastosowaniu i ogromnym potencjale. System jest otwarty, charakteryzuje się silnym kodowaniem i dużym zasięgiem. Elementy systemu LMS komunikują się bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz niezwykle krótkimi (4ms), zaszyfrowanymi transmisjami danych. Dzięki optymalizacji toru radiowego, osiągnięto bardzo niski poziom zużycia energii oraz bezawaryjność urządzeń.

System LMS firmy Lars otwiera przed użytkownikami okno na świat inteligentnej, energooszczędnej i ekologicznej automatyki domowej, opartej w 100% na polskich produktach najwyższej jakości. Zasadniczą wartością systemu jest możliwość jego ciągłego rozwoju. Wiąże się to ze stałym udoskonalaniem oprogramowania oraz tworzeniem nowych elementów w zależności od obszaru zastosowania oraz indywidualnych potrzeb klientów.

źródło: Lars