Nowy standard w firmie Rekuperatory.pl

Nowy standard w firmie Rekuperatory.pl

Firma Rekuperatory.pl wprowadziła nowy standard swoich urządzeń posiadających wymiennik entalpiczny. Urządzenia będą fabrycznie wyposażane w nagrzewnicę wstępną.

Przeprowadzone badania w laboratoriach producenta oraz niezależne badania rekuperatorów jednoznacznie mówią, że użytkowanie rekuperatora z nagrzewnicą jest tańsze niż bez nagrzewnicy.

Wpływ na to ma nie tylko fakt, że przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych system przeciwzamrożeniowy rekuperatora spowalnia pracę, co powodować może powstawanie podciśnienia w domu i zasysanie zimnego powietrza z zewnątrz budynku. To z kolei w znaczny sposób niweluje oszczędności na ogrzewaniu i daje bardzo niskie zużycie prądu przez nagrzewnice wstępną rekuperatora AERIS.

Załącza się ona bowiem wyłącznie na bardzo krótki czas tylko wtedy, gdy zachodzi konieczność zapobiegania zamrożeniu wymiennika. W wyniku takiej pracy systemu nie dochodzi do zamrożenia wymiennika, jednocześnie nie dochodzi także do zakłócenia pracy wentylatora nawiewnego, a zużyta zostaje tylko minimalna ilość energii elektrycznej.

źródło i zdjęcie: Rekuperatory.pl