Co działo się w zielonym budownictwie w 2016 roku?
A to właśnie wpływ zielonego budynku na człowieka był (i nadal będzie) jednym z głównych aspektów przewagi zrównoważonych obiektów nad zwykłymi. Udział PLGBC i jego członków w przyczynianiu się do upowszechniania zielonego budownictwa w Polsce jest znaczący. To my wspólnie tworzymy tę świadomą część branży, która nie podąża za trendami, ale je wyznacza i wprowadza na rynek nowe rozwiązania i wiedzę.
Kilka liczb: w 2016 roku naszą stronę internetową odwiedziło 21 000 użytkowników, rozpowszechnialiśmy informacje i wiedzęo zielonym budownictwie na 29 wydarzeniach branżowych, a w naszej bazie budynków certyfikowanych jest już ponad 500 certyfikatów. PLGBC Green Building Symposium już na stałe zagościło w kalendarzu zielonych wydarzeń i z roku na rok poszerza grono odbiorców, którzy mają okazję do poznania najnowszych światowych trendów i do dyskusji o rodzimym rynku, a prestiżowe nagrody dla najlepszych zielonych budynków i projektów pokazują, jak wiele świetnych, zrównoważonych obiektów powstaje w naszym kraju.
Jako siostrzana organizacja 74 podobnych stowarzyszeń na całym świecie, skupionych pod egidą World Green Building Council, możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy w światowej czołówce liderów zrównoważonego budownictwa.
Alicja Kuczera, PLGBC
źródło: PLGBC
zdjęcie: Piotr Manasterski / PLGBC