Zlecenia budowlane i remontowe - jak zostać podwykonawcą OBI?

Zlecenia budowlane i remontowe - jak zostać podwykonawcą OBI?

OBI poszukuje specjalistów z dziedzin usług remontowych, montażowych i ogrodniczych, którzy chcieliby dołączyć do grona zaufanych podwykonawców. W ramach współpracy partnerzy biznesowi zyskują nieograniczony dostęp do zleceń budowlanych przez cały rok. To z kolei pomoże im uniknąć wahań sezonowych, typowych dla branży, a także przełoży się na inne korzyści biznesowe. Sprawdź koniecznie szczegóły oferty.

OBI to znana i ceniona marka, będąca w czołówce branży marketów budowlanych na polskim rynku. Zaufało jej miliony Polaków, dla których marka jest synonimem szerokiego katalogu produktów z kategorii dom i ogród. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynku, przygotowaliśmy ofertę skierowaną do firm remontowych i montażowych, które podjęłyby się prac dla klientów OBI. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak zostać podwykonawcą OBI i jakie korzyści zapewnia współpraca z nami.

OBI poszukuje podwykonawców

Podwykonawcy są dla nas ważnymi partnerami. Wspólnie rozwijamy się, rozszerzamy działalność oraz odkrywamy nowe sposoby, aby robić to w sposób odpowiedzialny i tym samym zaspokoić potrzeby rynku. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie obszernego katalogu produktów - w odpowiedniej ilości, jakości i cenach - ale też zagwarantowanie szerokiego pakietu usług w jednym miejscu, przy pełnej gwarancji jakości. Mamy ambitne plany rozwoju, dlatego poszukujemy nowych podwykonawców, którzy podzielają nasze wartości i wspólnie z nami zadbają o zadowolenie klientów.

Szukamy fachowców do podwykonawstwa budowlanego i wykończeniowego, którzy podejmą się prac dla klientów OBI. Poszukujemy specjalistów we wszystkich dziedzinach usług remontowych, montażowych i ogrodniczych, w szczególności fachowców, którzy podejmą się montażu kominków, architektury ogrodowej (domki, wiaty), tarasów, systemów nawadniania, ogrzewania czy remontu łazienki, ale nie tylko.

W zamian proponujemy dostęp do rozbudowanej bazy zleceń, co przełoży się na rozwój firmy i wzrost jej konkurencyjności na rynku. Chcemy mieć gwarancję, że oferujesz najwyższej jakości usługi, a nasi klienci mogą Ci zaufać, dlatego też zapewnimy dostęp do fachowych szkoleń prowadzonych przez naszych dostawców.

Warunki współpracy jako podwykonawca OBI

OBI to prężnie rozwijająca się firma, która współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami i podwykonawcami. Szukamy fachowców, którzy podejmą z nami współpracę na prostych zasadach i wspólnie z nami będą budować swoją silną pozycję na rynku. Jest kilka warunków, które należy spełnić, abyśmy mieli pewność, że wyznajemy te same zasady i zapewniamy te same standardy usług.

Aby zostać podwykonawcą OBI, należy zgłosić się poprzez stronę:

Jak zostać podwykonawcą OBI?

Podwykonawcy OBI są fachowi, dokładni, sumienni, terminowi i profesjonalni w komunikacji. Dlatego też każde zgłoszenie sprawdzamy pod kątem formalnym, a także historii firmy i opinii klientów. W zgłoszeniu należy podać m.in. opis usługi, strukturę firmy (czy pracujesz sam, czy masz ekipę) oraz wymienić posiadane uprawnienia. Atutem jest przesłanie zdjęć dotychczasowych realizacji oraz referencji klientów. Warunkiem nawiązania współpracy jest przedstawienie ważnej polisy ubezpieczeniowej na min. 50 tys. zł.

Co OBI oferuje swoim podwykonawcom?

Podejmując współpracę z OBI jako podwykonawca, przede wszystkim otrzymujesz stały dostęp do zleceń budowlanych różnego typu (np. zlecenia glazurnicze, remontowe, wykończeniowe) przez cały rok. To z kolei przekłada się na pewniejsze źródło dochodu, nawet w sezonach, kiedy jest zdecydowanie mniej ofert, lub w trudnych czasach dla gospodarki i rynku usług, jak np. pandemia czy też wojny na świecie. Dzięki dołączeniu do grona podwykonawców OBI możesz liczyć nie tylko na stabilność i większą odporność na sezonowe wahania, ale także na cykliczne szkolenia podnoszące wiedzę na temat technologii i produktów.

Podwykonawca OBI wykonuje ścieżkę ogrodową z kostki brukowej
Podwykonawca OBI wykonuje ścieżkę ogrodową z kostki brukowej

Jako podwykonawca OBI zyskujesz:

 • dostęp do zleceń budowlanych i remontowych przez cały rok;
 • profesjonalne szkolenia, dzięki którym będziesz świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie;
 • jasne warunki współpracy;
 • współpracę z rozpoznawalną i prestiżową marką budowlaną.

Jako podwykonawca OBI masz możliwość pracy w ramach jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Tym samym wyróżnisz swoją firmę na rynku usług i zbudujesz większe zaufanie u klientów. Nowe doświadczenia, które zgromadzisz dzięki współpracy z OBI, będą procentować jeszcze przez wiele lat w postaci wiedzy, nowych umiejętności, wyższej rozpoznawalności i bogatego portfolio realizacji.

Dostęp do zleceń przez cały rok

ajwiększą korzyścią ze współpracy z OBI jako podwykonawca jest zyskanie dostępu do bogatej bazy zleceń. Dzięki nam znajdziesz zlecenia, które będą najbardziej odpowiadać profilowi Twojej działalności. Dostęp do ofert 24 godziny na dobę sprawi, że nie będziesz musiał martwić się pozyskiwaniem klientów - pozostanie ci jedno: skupienie się na tym, co robisz najlepiej, i na rozwoju swojej firmy.

Klienci OBI poszukują zwłaszcza firm montażowych, które sprawnie i terminowo wykonają m.in. montaż kuchni czy drzwi. Ale nie tylko - są również zlecenia na prace wykończeniowe, glazurnicze, ogrodowe i drobne prace naprawczo-konserwacyjne. Poniżej krótki wypis z bazy aktualnych zleceń budowlanych i remontowych OBI.

Przegląd dostępnych prywatnych zleceń dla sieci OBI:

 • montaż kuchni z AGD,
 • montaż drzwi,
 • montaż podłóg,
 • montaż deski tarasowej,
 • montaż kominków,
 • montaż hydrauliki,
 • montaż elektryki,
 • montaż grzejników, pieców i kotłów c.o.,
 • montaż domków ogrodowych, altanek,
 • montaż ogrodzeń, bram, furtek,
 • prace wykończeniowe (malowanie, tapetowanie),
 • remont łazienki,
 • systemy nawadniania,
 • montaż systemów robotów koszących,
 • kompleksowa pielęgnacja ogrodów,
 • zakładanie trawników,
 • pielęgnacja zieleni,
 • kompleksowe remonty domów i mieszkań,
 • drobne prace naprawczo-konserwacyjne.

Zlecenia dla podwykonawców różnią się w zależności od lokalizacji. Gwarantujemy jednak ich aktualność, ponadto oferujemy również prace na zamówienie. Tym samym warto przesłać zgłoszenie swojej firmy do OBI i zostać oficjalnym podwykonawcą, ponieważ nasze biuro kontaktuje się często bezpośrednio, aby złożyć zamówienie.

Hydraulik podczas pracy
Hydraulik podczas pracy

OBI - sieć marketów i źródło zleceń budowlanych

Historia OBI rozpoczęła się w 1970 roku. To właśnie wtedy w Hamburgu otworzyliśmy pierwszy market budowlany. W Polsce OBI pojawiło się w marcu 1998 roku wraz z otwarciem marketu w Tychach. Od tamtej pory sieć marketów dynamicznie się rozrosła i mamy 59 obiektów w 41 polskich miastach. W każdym z nich klienci budujący, remontujący lub urządzający dom i ogród mogą szybko i wygodnie zrobić kompleksowe zakupy. Na miejscu mogą skorzystać z fachowego doradztwa projektantów oraz specjalistów od remontów i urządzania wnętrz. Mogą również zlecić prace montażowe, budowlane, remontowe i wykończeniowe naszym zaufanym ekipom.

Co roku odnotowujemy sukcesy w sprzedaży i nawet pandemia, mimo okresowych zamknięć gospodarki, nie zachwiała silnej pozycji spółki. Na przykład rok 2020 zakończyliśmy wzrostem zysku netto o prawie 21 tys. zł w stosunku do roku poprzedniego (zysk netto dla roku 2020 wyniósł 101 651 tys. zł). Dodatkowo w 2020 uruchomiliśmy sklep internetowy, za którego pośrednictwem każdy może zrobić zakupy bez wychodzenia z domu z dostawą pod drzwi.

Jednak OBI to nie tylko sieć marketów budowlanych. To także godny partner biznesowy, który wychodzi naprzeciw potrzebom firm i podwykonawców. Odzwierciedleniem tego jest oferta OBI skierowana do wykonawców, którzy poszukują cennego i pewnego źródła zleceń budowlanych. Zapraszamy monterów, budowlańców, ogrodników i innych fachowców do współpracy!

Artykuł Partnera