Bloczek Termalica zgodny z nowymi warunkami technicznymi budynków

Bloczek Termalica zgodny z nowymi warunkami technicznymi budynków

Przyszłoroczne zmiany w zakresie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, wprowadzają nowe wytyczne dotyczące przegród zewnętrznych. Od stycznia 2014 zaczną obowiązywać bardziej wygórowane wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, które będą zmieniały się aż do 2021 r. Ściana z bloczka Termalica 350 o grubości 48 cm spełnia wymogi ustawodawcy przewidziane na całe najbliższe siedem lat.

Zmiany wprowadzone przez Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wychodzą naprzeciw dyrektywom UE w zakresie ograniczenia zapotrzebowania na energię użytkową w obiektach budowlanych w Polsce.

Od stycznia ściany zewnętrzne budynków jednorodzinnych będą musiały charakteryzować się maksymalną wartością współczynnika przenikania ciepła U=0,25 W/m2K. W kolejnych latach wartość ta będzie stopniowo malała. W styczniu 2017 r. współczynnik wynosić będzie U=0,23 W/m2K, a od 2021 r. finalnie osiągnie poziom U=0,20 W/m2K. Rozwiązanie to ma na celu ograniczenie kosztów związanych z utratą energii budynków.

Z Termalicą energooszczędnie

System do budowy domu z betonu komórkowego Termalica ma w swojej ofercie bloczek do wznoszenia ścian jednowarstwowych, który cechuje się korzystnym  współczynnikiem przenikania ciepła o wartości U=0,173 W/m2K. Już teraz pozwala on spełniać wymogi legislacyjne w każdym z określonym przez prawodawcę etapów. Bloczek Termalica 350 o grubości 48 cm wykorzystywany jest do murowania ścian w technologii jednowarstwowej, która nie wymaga docieplenia wełną czy styropianem. Został on wyprofilowany na pióro-wpust, dzięki czemu nie wymaga zaprawy w spoinie pionowej, co znacznie przyspiesza i ułatwia wznoszenie ścian. Bloczki Termalica muruje się przy wykorzystaniu 1-2 mm cienkowarstwowej zaprawy, która niweluje ryzyko powstawania mostków termicznych.

źródło i zdjęcie: Termalica