Wytrzymałość ścian działowych z betonu komórkowego

Wytrzymałość ścian działowych z betonu komórkowego

Beton komórkowy jest bardzo dobrym materiałem do budowania ścian działowych. Jest łatwy w  obróbce, można z niego konstruować praktycznie dowolny kształt czy formę, a przy tym lekki, więc ściany czy przepierzenia nie obciążają dodatkowo stropu, na którym stoją.

Jednocześnie bloczki z betonu komórkowego stanowią bardzo dobre podłoże do zawieszania wszelkich półek, szafek, elementów wyposażenia kuchni czy łazienek. Meble muszą być montowane na kołkach rozporowych. Kołki umieszczane w otworach wywierconych w takiej ścianie uzyskują trwałe zakotwienie. Z kolei wkręcana w kołek śruba powoduje jego rozprężanie, a to w konsekwencji zagęszcza strukturę betonu komórkowego wokół otworu. W większości przypadków do kotwienia w ścianach z betonu komórkowego wystarczają standardowe kołki i śruby mocujące.

Co istotne bloczki z betonu komórkowego mają identyczne parametry (np. wytrzymałość, izolacyjność cieplną, akustyczną) we wszystkich płaszczyznach, a więc nie zdarza się sytuacja, że pojawiają się miejsca na ścianie, które mają np. mniejszą wytrzymałość.

źródło: H+H