Budowanie bez odpadów

Budowanie bez odpadów

Wykorzystywanie betonu komórkowego do budowy ścian pozwala zminimalizować ilość odpadów, a co za tym idzie obniżyć koszty budowy. Z czego to wynika? Otóż bloczki z betonu komórkowego łatwo można obrabiać - przycinać na tyle precyzyjnie, by ubytki materiału były bardzo małe. Co ważne w betonie komórkowym przy użyciu najprostszych narzędzi można dokładnie wyciąć różnej wielkości bruzdy i otwory pod instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne.

Beton komórkowy H+H ma jeszcze jedną zaletę, która wpływa na łatwość prac i obniżanie kosztów budowy. Jest nią izotropowość, dzięki której bloczki mają identyczne parametry (np. wytrzymałość, izolacyjność cieplną, akustyczną) we wszystkich płaszczyznach. To oznacza, że po docięciu bloczka do żądanego wymiaru, odcięty fragment można wykorzystać w kolejnych warstwach. Stąd na budowie z betonu komórkowego H+H nie spotyka się zalegających odpadów po docinkach. Prawie każdy element może być wykorzystany w ścianach.

W budownictwie ekologicznym, gdzie ważnym elementem jest ograniczanie do maksimum odpadów, beton komórkowy jest w czołówce materiałów budowlanych.

źródło: H+H