Jak znaleźć idealny projekt domu? Sprawdź poradnik

Jak znaleźć idealny projekt domu? Sprawdź poradnik

Własny dom to zazwyczaj największa inwestycja naszego życia, dlatego tak często pochodzimy do niej z wyjątkowo dużą rozwagą. Pytamy znajomych, szukamy porad w sieci, konsultujemy się ze specjalistami, by w efekcie stać się w posiadaniu takiej nieruchomości, z której będziemy zadowoleni przez wiele lat.

Zakup mieszkania jest trudnym zadaniem, ponieważ każdy z nas ma pewne wymagania oraz zazwyczaj również ograniczone środki finansowe. Dodatkowo wybierając konkretną nieruchomość musimy również brać pod uwagę innych domowników, którzy także mają określone potrzeby i marzenia. W związku z tym pojawia się pytanie: Jak znaleźć idealny projekt domu, który będzie odpowiadał wszystkim członkom rodziny?

Recepta na stworzenie doskonałego projektu domu

Najprostszą metodą, która zagwarantuje nam, że stworzymy idealny projekt domu jest przeglądnięcie gotowych ofert. Na ich podstawie jesteśmy w stanie szybko zorientować się, jakie kwestie są dla nas istotne, a z czego możemy zrezygnować. Dodatkowo warto przemyśleć docelowy metraż domu, biorąc pod uwagę również to, jak długo planujemy w nim mieszkać. Należy pamiętać, że w przyszłości, gdy już będziemy na emeryturze, a dzieci wyfruną z gniazda, ogromny dom może być dla nas uciążliwy, ponieważ przysporzy wielu problemów, np. z utrzymaniem go w czystości.

Detale, które mają bardzo duże znaczenie

Dodatkowo należy przemyśleć czy potrzebujemy garaż i piwnice, czy może zdecydujemy się parkować na ogrodzie a zbędne bibeloty schowamy na poddaszu. Nie trzeba dodawać, że równie istotną decyzją jest ustalenie bryły domu, która powinna być spójna z planem zagospodarowania ogrodu i modelem bramy i ogrodzenia. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć piękną, przemyślaną kompozycję, z której będziemy dumni przez wiele lat.

Istotne jest także wybranie rozmieszczenia i ilości pokoi, co również jest związane z koniecznością zadeklarowania się, czy wolimy dom jednopoziomowy czy wręcz przeciwnie. Ilość pokoi wpłynie też na decyzję o metrażu.

Czy opłaca się kupować projekt domu przez internet?

Mając ustalone podstawowe wytyczne dotyczące naszego domu, możemy przystąpić do projektu. Nie musimy robić go od zera, ponieważ zazwyczaj jest to bardzo kosztowne, czasochłonne i problematyczne. Zdecydowanie prostszym, szybszym i tańszym rozwiązaniem jest zakup gotowego projektu domu. W sieci aż roi się od takich ofert, dlatego możemy przebierać nawet w tysiącach projektów spełniających oczekiwania nasze i naszej rodziny. Takie projekty są dobrze dopracowane, co ogranicza ryzyko wystąpienia przeróżnych problemów na etapie budowy. Dodatkowo pozwalają przyspieszyć załatwianie wszelkich niezbędnych pozwoleń.

Mając gotowy projekt domu, możemy od razu przystąpić do oszacowania dokładnych kosztów całej inwestycji, związanych nie tylko z zakupem materiałów, ale również z robocizną. Dlatego uważa się, że po wybraniu projektu domu cała praca nabiera tempa, ponieważ zaczynamy mieć obrany kierunek działania.

Domy parterowe - domoweklimaty.pl

Osobom zainteresowanym zakupem gotowego projektu domu polecamy oferty profesjonalnych i doświadczonych firm. Doskonałym przykładem jest domoweklimaty.pl. Na stronie można zapoznać się z wieloma projektami różnego rodzaju domów, począwszy od parterowych, poprzez energooszczędne, drewniane, przystosowane do wąskiej działki, tanie, aż na typowych dworkach kończąc. Domowe Klimaty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród internautów, ponieważ gwarantują nie tylko ciekawe projekty, ale również przystępną cenę.

źródło: Domowe Klimaty
zdjęcie: Adobe Stock