Łazienka w eko stylu

Łazienka w eko stylu

Silnym trendem w urządzaniu wnętrz stają się ostatnio nawiązania do natury, które  pozwalają jednocześnie zrelaksować się i wyzwolić energię potrzebną do działania. Barwy zaczerpnięte z przyrody pomagają tworzyć stylową, a zarazem przytulną przestrzeń. Ponadto ekologiczne wzornictwo jest dosyć uniwersalne i dzięki temu stanowi świetne rozwiązanie zarówno dla osób lubiących klimat retro, rustykalny, jak i nowoczesny.

Nie tylko moda i chęć podążania za trendami sprawia, że urządzamy łazienkę w stylu eko. Łazienka to miejsce, w którym potrzebujemy intymności, przytulnego klimatu i poczucia odprężenia. Naturalne barwy kolekcji Nature Cersanit sprawią, że we wnętrzu zapanuje eko-klimat. Zmieniając dodatki możemy szybko odmienić wystrój i klimat wnętrza.

Najbardziej przytulnym i ciepłym materiałem jest drewno. To także idealny materiał do łazienki ekologicznej. Niestety, nie zawsze możemy pozwolić sobie na jego użycie - musi być odpowiednio zabezpieczone i jest dużo droższe, niż płytki ceramiczne. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie kolekcja Nature Cersanit - inspirowana drewnem bambusa z tropikalnej Azji.

Kolekcja łączy uniwersalną biel ze stonowaną kolorystyką drewna i zieleni, co pozwala na aranżację wnętrza przytulnego i emanującego świeżością. Wśród ściennych i podłogowych płytek mamy wersje satynowe i błyszczące, gładkie i strukturalne. Duży format (29,7x60 cm) płytek ściennych White Glossy Structure, Wood Brown Satin Structure, White Glossy i Wood Brown sprawi, że ułożone poziomo, optycznie powiększą łazienkę, a mniejsza ilość fug przyczyni się do łatwiejszego utrzymania czystości w łazience.

Kolekcja Nature daje nam wybór pomiędzy dwoma rodzajami płytek podłogowych w formacie 33,3x33,3 cm - White Glossy dla miłośników klasycznej bieli w błyszczącym wydaniu oraz Wood Brown Satin dla tych, którzy preferują matowy rysunek drewna. Kolekcję uzupełniają elementy dekoracyjne w odcieniach zieleni: Nature Green Inserto Leaf, Nature Green Inferto Velvet A oraz Nature Green Inserto Velvet B (29,7x60 cm), które w połączeniu ze szklanym elementem dekoracyjnym Grass Light Green Border New (2x60 cm) mogą stworzyć nietuzinkową dekorację - bambusowe pędy doskonale komponujące się z rysunkiem drewna na płytkach.

W łazience w stylu eko można poczuć się jak w tajskim SPA. Warto pamiętać o subtelnym oświetleniu, w przypadku, gdy nie mamy dostępu do światła dziennego. Styl ten wzbogaci dyskretna, prosta w formie ceramika Caspia czy Easy Cersanit, ale także dodatki z drewna, świece zapachowe, naturalne tkaniny i rośliny w donicach.

źródło i zdjęcie: Cersanit