Bezpieczne malowanie ścian

Bezpieczne malowanie ścian

Dziś malowanie mieszkania nie musi wiązać się z przeprowadzką na kilka dni. Można to zrobić w kilka godzin i tyle też będzie trał okres "kwarantanny" zanim będziemy mogli bezpiecznie zasnąć czy ugotować obiad w malowanym pomieszczeniu.

Przełomową wręcz nowością w wykańczaniu wnętrz jest wodorozcieńczalna, jednoskładnikowa farba Ecomat, którą na polski rynek wprowadza specjalizująca się w farbach profesjonalnych firma NOXAN. Tym razem jednak jest to produkt do użytku przez każdą osobę, która chce także samodzielnie zająć się malowaniem czy odświeżaniem mieszkania. Ecomat to farba wysokiej  jakości a jednocześnie w pełni bezpieczna. Jest to jedna z niewielu w Polsce nie zawierających lotnych związków organicznych (LZO= 0 g/l). Farba jest bardzo nisko zapachowa i o zerowych szkodliwych oparach, dlatego też z pomalowanego pomieszczenia można w pełni korzystać jeszcze tego samego dnia.

Jest to zatem produkt wręcz stworzony do stosowania w prywatnych mieszkaniach, biurach, szkołach czy hotelach, ale także wszędzie tam, gdzie proces malowania i schnięcia ścian ma być skrócony do absolutnego minimum. Fakt, że jest to farba lateksowa daje możliwość dłuższego utrzymania jej w czystości i świeżości.

Ecomat dostępna jest w wersji mat i wykończeniu soft. Farba dobrze kryje i można ją kłaść według potrzeb na tynk, płyty gips-karton, cegłę, beton, stare powłoki malarskie oraz tapety, aplikując  pędzlem lub wałkiem. Jeśli chcemy skorzystać z bardziej profesjonalnego sprzętu możemy użyć także napędu bezpowietrznego z dyszą  013-015. Co bardzo istotne: farba Ecomat zawiera dużą ilość spoiwa, przez co nie kapie, łatwo się rozprowadza i pozwala uniknąć plam i zacieków. Dostępna w bieli i kilkudziesięciu kolorach pastelowych.

Przeczytaj także: Układanie płytek na ścianie

źródło i zdjęcie: Noxan