Najciekawsze patenty ułatwiające korzystanie z łazienki

Najciekawsze patenty ułatwiające korzystanie z łazienki

Każdego dnia wielokrotnie korzystamy z łazienki bez względu na to, gdzie jesteśmy. Nic jednak nie cieszy bardziej od możliwości zrelaksowania się lub zadbania o siebie we własnym, przytulnym kąciku kąpielowym. Jak sprawić, aby łazienka stała się jeszcze bardziej praktyczna, a korzystanie z niej było szybkie, łatwe i przyjemne, nawet gdy nie ma na to czasu?

Porządek i organizacja w łazience

Trudno odnaleźć się w pomieszczeniu, gdzie wszystkie kosmetyki i środki czyszczące rozmieszczone są w przypadkowych miejscach bez ładu i składu. Jednego dnia krem do twarzy na dzień znajduje się w szafce, innego dnia na blacie, a kolejnego już leży w szufladzie. Dobra organizacja w łazience polega przede wszystkim na zagospodarowaniu miejsca dla każdej kategorii produktów.

Ułatwia to posiadanie szuflady, w której mogą znajdować się kosmetyki do makijażu i pielęgnacji. Aby posortować te produkty, warto stworzyć lub kupić organizery, czyli niewielkie przegródki dla poszczególnych przedmiotów. Niech pielęgnacja będzie np. po prawej stronie, kosmetyki kolorowe po drugiej. Warto osobno wydzielić miejsce na te najczęściej używane, zwłaszcza rano, gdy nie ma czasu na wiele czynności.

Organizacja pod prysznicem czy w okolicach wanny również jest ważna. Często zdarza się, że właśnie w tych miejscach szybko tworzy się bałagan, a gdy potrzebujemy szybkiego odświeżenia, jest tam mnóstwo niepotrzebnych produktów. Stwórz miejsce na najważniejsze kosmetyki jak np. szampon, odżywkę, żel pod prysznic. Te z kolei, których używasz tylko raz na jakiś czas, np. maseczki, peelingi czy olejki, umieść w innym miejscu osobno.

Warto wykorzystać ściany jako przestrzeń do przytwierdzenia wiszących koszyków czy regałów pod prysznicem lub niedaleko wanny. Dzięki temu oszczędzamy miejsce, ale również to spore ułatwienie podczas czyszczenia brodzika, wanny, ponieważ produkty nie zajmują tam miejsca i nie brudzą powierzchni.


 

Funkcjonalne meble i lustra łazienkowe

Wspomnieliśmy o wiszących regałach, ale warto przyjrzeć się również innym meblom. Szafka z lustrem do łazienki jest jednym z pomysłów, jak maksymalnie zadbać o praktyczność różnych rozwiązań. Miejsce do przechowywania z elementem pozwalającym na szybkie poprawki w makijażu to prawdziwa zmiana. Już samo lustro do łazienki pozwala powiększyć przestrzeń nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Szafka z lustrem przyda się więc bardzo posiadaczom takich niewielkich przestrzeni, ale dodatkowo stanowi element praktyczny. Sprawdź np. szafkę łazienkową z lustrem od KOŁO.

Dla osób, które zwracają uwagę na funkcjonalność, przydadzą się również szafki podumywalkowe. Można tam z łatwością trzymać środki czystości, a do tego zabudować wystające elementy instalacji. Dobrze zwrócić uwagę również na wysokie regały i szafki, których często nie wykorzystujemy wystarczająco. Trudniej dostępne miejsca można zastosować jako przechowalnię do zapasowych kosmetyków, środków higienicznych i czyszczących. Jeśli łazienka jest zbyt mała na dużą ilość mebli, warto rozważyć kolumnę umywalkową.

Łazienka - sprzęty i urządzenia 2 w 1

Sporym ułatwieniem jest inwestycja w sprzęt, który potrafi wykonywać kilka funkcji jednocześnie. Przykładem jest pralko-suszarka, dzięki której nie trzeba już rozstawiać w mieszkaniu tradycyjnych suszarek do ubrań. Podobnie jest z urządzeniami do stylizacji włosów. Suszarko-lokówka umożliwia stworzenie szybkiej fryzury przy jednoczesnym wysuszeniu włosów, a więc oszczędza czas i ułatwia dbanie o urodę.

Takim rozwiązaniem 2 w 1 jest również wanna z parawanem, który sprawi, że łazienka będzie bardzo funkcjonalna dla każdego domownika. Jakie są plusy?

  1. Przyjemność znajdą tu zarówno miłośnicy szybkiego odświeżenia, jak i wielbiciele długiego relaksu w wannie.
  2. Aby uczynić łazienkę jeszcze bardziej praktyczną, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest parawan.
  3. Dobrze, jeśli ma specjalną powłokę, dzięki której tworzą się większe krople wody i zanieczyszczenia szybko spływają.
  4. Co więcej, można to rozwiązanie zastosować w innych sprzętach, np. w umywalce.
  5. Sprzątanie z takim wsparciem jest dużo łatwiejsze.

źródło i zdjęcia: Koło