Jakie oświetlenie sprawdzi się w jadalni?

Jakie oświetlenie sprawdzi się w jadalni?

Coraz bardziej zaczynamy doceniać czas spędzony wspólnie z rodziną. Dlatego domowy pokój jadalniany to jedno z najważniejszych części domu. To właśnie przy posiłku rozmawiamy o troskach dnia codziennego lub świętujemy ważne rocznice. Wyposażając jadalnię, powinniśmy zorganizować nie tylko stół z krzesłami, ale także odpowiednie oświetlenie. Warto zadbać o to, aby było ono nie tylko reprezentacyjne, ale również ekologiczne.

Dlaczego warto kupować oświetlenie LED?

Korzystanie z oświetlenia LED niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Każdy właściciel domu lub mieszkania szybko odczuwa pozytywne zmiany, patrząc na rachunki za prąd, które są zdecydowanie niższe. Żarówki LED pobierają bowiem 10 razy mniej energii niż żarówki tradycyjne lub halogeny. Jeśli takie mniejsze zużycie pomnożymy przez liczbę lamp, które posiadamy, chociażby w najmniejszym mieszkaniu, to efekty są wręcz namacalne.

Kolejnym atutem oświetlenia LED jest to, że są bardziej żywotne. Po umieszczeniu żarówek LED w lampie, możemy zapomnieć o konieczności ich wymiany na długi czas. Nie są też tak delikatne jak klasyczne żarówki. Łatwiej je zatem transportować. Poza tym są łatwiejsze w utylizacji i bezpieczniejsze dla środowiska. Nie posiadają bowiem niebezpiecznej rtęci.

Wśród zalet oświetlenia LED można wymienić także szeroki wybór barw światła emitowanego przez żarówki oraz bogaty katalog opraw oświetleniowych. I jedno i drugie można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz stylu jadalni. Ogromne możliwości w tym zakresie daje sklep Mariner-Lampy.pl, który w swoim asortymencie posiada lampy wiszące nad stół oraz inne lampy do jadalni.

Lampy wiszące nad stół

Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie jadalni, jest lampa nad stół. Dzięki niej można rewelacyjnie wyeksponować meble jadalniane, w tym przede wszystkim blat stołu. Takie lampy nadają się zarówno do jadalni zamkniętych, jak i otwartych na salon lub kuchnię. Styliści wnętrz proponują dwie opcje. Pierwsza to wybór lampy w takim samym kolorze i stylu, w jakim występuje pozostałe oświetlenie w domu. W takim przypadku warto korzystać z kolekcji lamp, które obejmują różne rodzaje oświetlenia. Druga opcja to wybór lampy nad stół wyróżniającej się od pozostałych lamp.

W sprzedaży znaleźć można cały szereg lamp, które idealnie oświetlą jadalnię. Na pewno godne polecenia są podłużne lampy zwisające, których konstrukcja ciągnie się wzdłuż jadalnianego stołu. Do wyboru są modele w różnych kolorach i stylach. Z powodzeniem można dobrać lampę do jadalni urządzonej w stylu industrialnym lub glamour.

Warte uwagi są także lampy zwisające na stół, które posiadają kilka punktów świetlnych. Takie zwisające klosze sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach o klasycznym, jak i nowoczesnym wyglądzie. Wszystko zależy od rodzaju klosza. Sklep z lampami posiada w ofercie, między innymi: proste klosze w kolorze białym lub przestrzenne, oryginalne oprawy.

Inne lampy sufitowe do jadalni

Jeśli istniejąca instalacja elektryczna nie pozwala nam na umieszczenie lampy bezpośrednio nad stołem, to w pomieszczeniu można zastosować klasyczne lampy zwisające. Wachlarz produktów obejmuje lampy umieszczone bezpośrednio pod sufitem (plafony i plafoniery), jak również lampy zwisające z abażurem lub bez.

Warto podkreślić, że w katalogu produktów sklepu Mariner-Lampy.pl, dostępne są również lampy ścienne i stołowe. Za ich pomocą można stworzyć idealny klimat do spędzania czasu w domowym zaciszu.