Ekologiczne wycieraczki do butów - dlaczego warto się nimi zainteresować?

Ekologiczne wycieraczki do butów - dlaczego warto się nimi zainteresować?

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie, w którym przy drzwiach wejściowych nie ma wycieraczki. Ten niepozorny produkt pomaga utrzymać porządek, może być również ciekawą ozdobą przedpokoju. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele modeli ekologicznych, które są odpowiedzią na rosnącą świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Sprawdź, dlaczego warto zaopatrzyć się w ekologiczną wycieraczkę.

Nie szkodzą środowisku naturalnemu

Jedną z największych zalet wycieraczek ekologicznych jest oczywiście ich wpływ na stan planety. Wiele modeli jest produkowanych z materiałów pozyskanych w ramach recyklingu. Oznacza to, że do wytworzenia nowej maty nie jest konieczne zwiększenie produkcji tworzyw sztucznych. W ten sposób buty trekkingowe lub sneakersy można skutecznie oczyścić z błota na wycieraczce np. z gumy pochodzącej z przetworzonych opon.

Ponadto można spotkać się z matami, które są w 100% biodegradowalne. Dzięki temu nie trzeba martwić się tym, że po zużyciu produktu proces rozkładu zajmie setki lat. Na dodatek wiele surowców nie wytwarza substancji szkodliwych dla gleb i wód. Dotyczy to np. popularnych wycieraczek z włókna kokosowego, które są wykonane z naturalnych materiałów i w związku z tym są w pełni przyjazne środowisku.

Są produktami wysokiej jakości

Wycieraczki ekologiczne pod względem jakości zdecydowanie nie ustępują zwyczajnym produktom. Czasami są nawet znacznie staranniej wykonane i wyróżniają się wyjątkową trwałością. Warto pamiętać, że wyroby ekologiczne są z założenia produktami mogącymi posłużyć możliwie jak najdłużej. To właśnie w ten sposób można przyczynić się do zmniejszenia produkcji tworzyw sztucznych czy też nadmiernej eksploatacji surowców naturalnych.

Bardzo dobrą inwestycją może okazać się solidna mata z włókna kokosowego, która jest bardzo wytrzymała i na dodatek świetnie wchłania wilgoć. Wysoką jakością wyróżniają się także wycieraczki z gumy z recyklingu i tkanin poliestrowych. Takie produkty można śmiało umieścić nawet na zewnątrz domu i np. zostawić na nich po spacerze w ekstremalnych warunkach mocno zabrudzone obuwie Merrell.

Mają ciekawy design

Producenci ekologicznych wycieraczek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wiele osób podczas zakupów sporo uwagi poświęca względom estetycznym mat. Z tego powodu produkty przyjazne środowisku również mają bardzo ciekawy design, który z pewnością przyciągnie wzrok podczas wizyty w sklepie stacjonarnym lub internetowym. W ten sposób można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - nie szkodzić planecie i przyozdobić np. przedpokój.

Najwięcej możliwości związanych z niebanalnym projektem dają wycieraczki z tkanin poliestrowych z podkładem z gumy z recyklingu. W tej kategorii można liczyć na naprawdę ogromny wybór wzorów, kształtów i kolorów. Sporą przemianę przeszły również tradycyjne maty kokosowe, na których coraz częściej pojawiają się eleganckie lub zabawne grafiki. Ekologiczna wycieraczka do butów może nawet być ciekawym prezentem z okazji np. parapetówki.