Dlaczego warto wybrać płytki ceramiczne, wykańczając nowy dom?

Dlaczego warto wybrać płytki ceramiczne, wykańczając nowy dom?

Budowa, a następnie wykończenie nowego domu w taki sposób, aby spełniał wszystkie nasze wymagania, to jedno z poważniejszych wyzwań w życiu niejednej osoby. Szczególnie obecnie, gdy ważne są nie tylko względy estetyczne i praktyczne, ale również ekologiczne, wiąże się ono z podejmowaniem świadomych i odpowiedzialnych wyborów. Właśnie dlatego szczególnie polecamy wybieranie płytek ceramicznych.

Wysoka wytrzymałość, która zapewni użytkowanie przez lata

Pierwszym i najważniejszym atutem płytek ceramicznych, ze względu na które warto je wybrać, jest ich wysoka wytrzymałość mechaniczna. Wybierając płytki najwyższej jakości, które odznaczają się wysokim współczynnikiem ścieralności, mamy zagwarantowane, iż nie stracą one swojej urody.

Ta właściwość jest szczególnie ważna, kiedy decydujemy się na pokrycie płytkami podłogi, w tym również podłogi tarasowej. Jest ona bez wątpienia narażona na największą ilość szkodliwych czynników, w tym na mróz, deszcz, śnieg oraz ścieranie mechaniczne, kiedy idziemy po niej lub ustawiamy na niej meble ogrodowe. Z tego względu wybór wytrzymałych płytek najwyższej jakości, takich jak modele oferowane na jeta.pl, jest wręcz krytyczny.

Komfort podczas sprzątania

Kolejną nieulegającą wątpliwości zaletą płytek ceramicznych jest komfort, jaki zapewniają. Niezależnie od tego, czy znajdą się na tarasie, na posadzce we wnętrzu domu czy też na ścianie, są bardzo łatwe między innymi do utrzymania w czystości. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość mycia zarówno łagodnymi środkami, co przydaje się na co dzień, jak również nieco mocniejszymi, gdy jest to konieczne. Wszystko dlatego, że płytki są odporne na działanie kwasów i zasad.

Idealnie sprawdzają się przede wszystkim w kuchni czy przydomowym pomieszczeniu gospodarczym, gdzie przydaje się ich odporność na oleje i środki chemiczne. Dzięki temu, a także łatwości usuwania zabrudzeń, zawsze prezentują się w tym newralgicznym miejscu tak samo dobrze.

Ekologia

Płytki ceramiczne są produkowane z naturalnej gliny, dzięki czemu stanowią ekologiczny rodzaj podłoża. Nawet po usunięciu i wymianie nie pozostawiają po sobie szkodliwych odpadów tak, jak materiały sztuczne. Co więcej, nie wymagają wycinki drzew, jak byłoby w przypadku produkcji desek podłogowych. Dzięki temu mogą przypaść do gustu każdemu, kto przykłada wagę do wspomnianych już we wstępie kwestii ekologicznych.

Wygląd, który nada unikatowego stylu

Ostatnią cechą płytek, o której nie należy zapominać, jest ich wygląd. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kolorów i wzorów płytek, które mogą między innymi imitować naturalny kamień czy drewno, ale też mieć swój indywidualny wygląd.

Dzięki takiemu bogactwu wzornictwa: kolorów, kształtów czy widniejących na nich ozdób, można z łatwością stworzyć w swoim nowym domu odpowiedni klimat i wystrój. Dlatego zainspiruj się podanymi przykładami i równie skorzystaj z nich w swoim domu.