Naturalna sypialnia - must have akcesoriów
Dodatki w naturalnej sypialni
Sypialnia urządzana w naturalnej estetyce to przede wszystkim ciepłe i miłe w dotyku materiały, takie jak len, bawełna, wełna, jedwab i aksamit. Sprawdzą się także sztuczne skóry jako dekoracja fotela oraz grube kapy z frędzlami na łóżko. Niezbędnym elementem będzie również dostępny ekologiczny materac w Rybniku. Przykładem takiego naturalnego produktu może być ekologiczny termoelastyczny materac piankowy, olejek sojowy zastępuje w nim sztuczne i chemiczne związki. Inne naturalne akcesoria to między innymi:
- Urokliwe, miękkie poduszki, na których widnieją wizerunki zwierząt takich jak jelenie, sowy i wilki, mogą to być również motywy roślinne, takie jak brzozy, sosny czy wizerunki lasu.
- Bawełniane dywaniki chodniczki opatrzone frędzlami, jeśli jest ich kilka w zestawie, mogą różnić się między sobą kolorami i grafiką albo występować jako monochromatyczne odcienie. Zamiast kilku dywaników można umieścić jeden większy jutowy albo wełniany, który jest przyjemny dla stóp i wprowadza do wnętrza pozytywną atmosferę.
- Drewniane lampiony, latarenki i świeczniki, a także kolekcje drewnianych półek na ścianę, np. ciekawym heksagonalnym kształcie, w naturalnej sypialni powinno znaleźć się jak najwięcej drewnianych elementów, może to być także rama łóżka, stolarka okienna i drzwiowa oraz podłoga.
- Do drewnianych mebli naturalnym dodatkiem może być lniana lub bawełniana pościel, doskonałym dodatkiem może być biała koronka na poduszkach.
- Abażury do lamp w stylu eko, wykonane z lekkiej rattanowej plecionki dają wieczorem piękne refleksy na ścianach.
Naturalna sypialnia - rośliny
W sypialni w stylu naturalnym nie może zabraknąć roślinności, ale trzeba pamiętać, aby były to odpowiednie gatunki kwiatów, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale charakteryzują się nietypowym procesem fotosyntezy i produkują tlen w nocy. Trzeba również zwrócić uwagę, aby intensywny zapach kwiatów nie powodował reakcji alergicznych. Jeśli aranżacja sypialni uwzględnia zastosowanie przynajmniej kilku roślin, nawilżają one powietrze, oczyszczają ze szkodliwych związków, uspokajają i ułatwiają zasypianie. Bardzo popularną rośliną stosowaną w sypialni jest skrzydłokwiat, nie osiąga on dużych rozmiarów, a jego kwiaty nie pachną intensywnie. Zalecany jest również kaktus wielkanocny, aloes zwyczajny i sansewieria gwinejska.
Zasady feng shui w sypialni
Metody feng shui stosowane w sypialni nawiązują do natury i są zdroworozsądkowe. Według nich sypialnia jest przestrzenią, gdzie należy unikać zbyt intensywnych barw, które nie sprzyjają wyciszeniu, należy także pozbyć się telewizora i elektroniki, ponieważ urządzenia te emitują niekorzystne pole magnetyczne. Według założeń feng shui w sypialni powinna panować przede wszystkim harmonia między kolorami, a wszystkie dekoracje muszą sprzyjać odpoczynkowi i nie mogą być zbyt pobudzające. Na ściany zalecane są stonowane, uspokajające grafiki albo fototapeta w ciepłych, ziemistych barwach.
Artykuł partnera