Jak urządzić małą łazienkę z pralką?

Jak urządzić małą łazienkę z pralką?

Wielu z nas ma za sobą albo dopiero przed sobą, kwestię związaną z remontem, tudzież urządzaniem, własnego lokum. Obmyślenie projektu, który pasowałby do naszej wizji artystycznej, często nie jest łatwy. Jeżeli dysponujemy większym budżetem, to możemy poprosić eksperta zajmującego się architekturą wnętrz o przygotowanie aranżacji w podanym przez nad budżecie. Częściej jednak decydujemy się na to sami. Problem jest większy, kiedy przestrzeń jest mała.

Mała łazienka

Można stwierdzić, że zdecydowana większość z nas dobrze wie, co to znaczy mała łazienka. Czy to w budownictwie starego typu, czy w tak zwanych blokach z wielkiej płyty - łazienki często bywały małe. Nie zawsze można ją poszerzyć, z najróżniejszych powodów. Co wtedy zrobić? Jak urządzić taką małą przestrzeń? Pierwsza rzecz, to oczywiście nie wpadać w panikę. Nawet taka mała przestrzeń może być urządzona ciekawie i z pomysłem. Warto się zatroszczyć kolorystykę, to optycznie powiększy naszą łazienkę. Roztropnym wyborem będzie więc jasna kolorystyka ścian, która optycznie powiększy nam pomieszczenie. Przy małej łazience ciekawym pomysłem może być zastosowanie kabiny prysznicowej typu walk-in. Umieszczenie wanny może być dość problematyczne i zabierze dużo cennej przestrzeni. 

Mała łazienka z pralką

Dodatkowym problemem może być dodanie do takiej łazienki pralki. Jednak nawet i to jest możliwe. Należy poszukać pralki, lecz nie za dużej - im będzie mniejsza, tym mniej miejsca będzie zajmować, a przestrzeni w naszej łazience nie ma zbyt wiele. Po drugie, warto wykorzystać przestrzeń nad samą pralką. Należy zatroszczyć się o różnego rodzaju szafeczki lub inne półeczki, które przydadzą nam się do przechowywania różnych rzeczy. Warto umieścić je bezpośrednio nad pralką, aby wykorzystać tę zajętą przestrzeń. 

Armatura do małej łazienki

Kolejną rzeczą, nad którą się zastanawiamy przy tworzeniu projektu aranżacji wnętrza naszej małej łazienki, będzie zapewne odpowiednia armatura. Warto dobrać najpierw odpowiednią, nie za dużą umywalkę, tak aby nie zajmowała nam zbyt wiele cennej przestrzeni. Pod umywalką, jeżeli przestrzeń na to pozwala, warto także zatroszczyć się o jakąś szafeczkę - to kolejne cenne miejsce na przechowywanie różnych rzeczy. Następnie trzeba dobrać właściwy kran do umywalki, który będzie nam odpowiadać pod różnymi parametrami. Roztropnym zwłaszcza w przypadku małej łazienki, a zarazem coraz bardziej modnym może być zastosowanie innego rozwiązania. Bateria podtynkowa umywalkowa, bo to właśnie o niej mowa, nie tylko zajmuje mniej przestrzeni, ale też elegancko wygląda. 

Dodatki do małej łazienki

Ostatni etap obmyślania wystroju wnętrza małej łazienki, którą postanowiliśmy wyremontować lub po prostu zaaranżować na nowo, to dodatki. Możliwości wprowadzenia akcesoriów i dekoracji jest wiele oraz dodają one ciekawego smaku. W przypadku małej przestrzeni warto zadbać o to, aby nie było ich za dużo, by uniknąć wrażenia zagracenia. Jednakże jeden z nich, czyli dozownik do mydła, jest zdecydowanie absolutnym must have w każdej łazience. Jest nie tylko niezwykle poręczny i użyteczny. Może także robić za element wystroju naszej łazienki. Z łatwością możemy znaleźć wiele naprawdę ładnych i dobrze wykonanych dozowników, które będą dopełniać wystrój wnętrza przestrzeni łazienkowej. Dozownik też mobilizuje nas do większej troski o ekologię. Zamiast kupować nieustannie mydła w pudełkach z pompką z dużą ilością plastiku, można kupić większy pojemnik do uzupełniania - coraz częściej są robione z tworzywa w całości lub w większości pozwalającego na recycling. 

Artykuł Partnera
Fot. Pixabay.com