Zalety rolet w kasecie

Zalety rolet w kasecie

Rolety są często wybieraną osłoną okienną, którą obecnie można zobaczyć niemal w każdym domu czy biurze. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ odznaczają się całym szeregiem zalet, decydujących o ich popularności. Popatrzmy zatem, które z nich są najważniejsze w przypadku rolet w kasecie.

Elegancko prezentuje się na oknie

Rolety w kasecie są wybierane przede wszystkim przez osoby, którym zależy na idealnym wyglądzie tego typu osłony okiennej. Kaseta może być idealnie dopasowana do okna nie tylko pod względem rozmiaru, ale też kolorystyki, dzięki czemu nie odznacza się od niego i pomaga w zachowaniu estetycznego wyglądu. Co więcej, kasety wykonywane są z odpornych materiałów, które nie blakną z czasem. W ten sposób przez wiele lat pozwalają cieszyć się tak samo estetycznym wyglądem okna.

Warto także zauważyć, że sam materiał rolety prezentuje się równie wytwornie. Jest idealnie równy dzięki prowadnicom zamontowanym po obu stronach szyby. Oznacza to, że zawsze przesuwa się równo wzdłuż okna i nawet podczas jego otwierania czy uchylania nie przechyla się i nie odstaje.

Dobrze zaciemniają, ograniczając wydatki na klimatyzację

Rolety służą przede wszystkim ochronie naszych pomieszczeń przed blaskiem słonecznym, który bardzo szybko i intensywnie potrafi ogrzewać powietrze wewnątrz pokoju. Ograniczając dostęp światła, unikamy przegrzania pomieszczeń, co z kolei wpływa na to, że rzadziej musimy włączać klimatyzację.

To ogromna zaleta dla wszystkich osób, które marzą o jak najbardziej ekologicznym prowadzeniu domu. Dzięki temu nie będą bowiem musiały zwiększać ilości zużytego prądu ani korzystać z urządzeń, które przyczyniają się do zwiększenia emisji gazów cieplarnianych. Roleta to znacznie prostsze rozwiązanie niż klimatyzacja, a może okazać się równie skuteczna.

Ochrona przed wzrokiem sąsiadów

Niewątpliwie nie chcesz, aby sąsiedzi albo przypadkowi przechodnie zaglądali ci do domu. Jeśli mieszkasz na parterze tuż przy ulicy, może to być szczególnie dużym problemem. Na szczęście montując rolety w kasecie, szybko możesz zapobiec takim niemiłym incydentom. Wystarczy, że opuścisz materiał do dołu, a nikt nie będzie już mógł podglądać, co robisz w swoim domu.

Różne kasety - różne możliwości instalacji

Kasety możemy podzielić na płaskie i przestrzenne. Ich budowa sprawia, że nadają się do różnych typów okien. Kasety płaskie można instalować między innymi tam, gdzie okno jest bardzo płytko obrobione lub też posiada nawietrznik. Z kolei kasety przestrzenne mogą lepiej sprawdzić się w przypadku okna balkonowego z poprzeczką, które dzięki temu można zasłonić za pomocą jednej rolety. Co więcej, kaseta przestrzenna jest przyklejana do ramy okna, więc nie wymaga wiercenia tak jak kaseta płaska. Może to być wielką zaletą, jeśli nie chcemy ingerować w strukturę okna.

Jak więc widać, z łatwością wybierzesz odpowiednią roletę w kasecie dla siebie. Wystarczy jedynie dokładnie zastanowić się, co będzie najlepsze w przypadku twojego domu, a na pewno znajdzie się właściwy model.

fot. materiały prasowe