Jesienne prace w ogrodzie

Jesienne prace w ogrodzie

Zadbany i estetyczny ogród jest wspaniałym miejscem beztroskiego wypoczynku na świeżym powietrzu. By właściwie spełniał przypisaną mu rolę, wymaga jednak systematycznej pracy, niemal o każdej porze roku. Jesienią nie musimy się już szczególnie troszczyć o pielęgnowanie roślin, powinniśmy za to poświęcić znacznie więcej czasu na prace porządkowe.

Kolorowy kłopot w jesiennym ogrodzie

Ostatnie ciepłe promienie słońca, opadające z wolna liście, eksplozja kolorów - dla wielu osób nie ma piękniejszej pory roku niż tzw. złota polska jesień. Okoliczności budzące zachwyt podczas spaceru po lesie, mogą stać się problematyczne, gdy przychodzi czas na porządki wokół posesji: trawnik i alejki pokryte warstwą liści to kłopot, z którym przed pierwszym śniegiem musi rozprawić się każdy właściciel przydomowego ogrodu.

Porozrzucane przez wiatr stosy wilgotnych liści i gałęzi nie tylko szpecą przestrzeń, ale mogą wręcz stanowić niebezpieczeństwo dla bawiących się w ogrodzie dzieci oraz zagrożenie dla kondycji naszego trawnika.

Jesienne porządki w ogrodzie nie muszą być czasochłonne. Zamiast na grabie, warto postawić na profesjonalny sprzęt, który szybko i skutecznie pomoże przywrócić ład. Odkurzacz do liści, spalinowy obcinacz czy rozdrabniacz do gałęzi to najlepsi pomocnicy w pracach ogrodowych. Ze zrozumiałych względów, rzadko decydujemy się na zakup narzędzi, których nie używamy systematycznie. Stawiając na wypożyczenie profesjonalnych sprzętów możemy nie tylko oszczędzić pieniądze, ale i nie musimy martwić się o ich przechowywanie czy serwisowanie, tłumaczy Janusz Walczyszyn z firmy Ramirent.

Lecą liście z drzew…

Cichy odkurzacz ogrodowy z funkcją dmuchawy doskonale nadaje się do usuwania liści zarówno z trawnika, jak i rabat wyłożonych korą lub żwirem. Świetnie sprawdzi się także w oczyszczaniu betonowych lub drewnianych nawierzchni z trawy, która pozostała po koszeniu. Do dużych powierzchni szczególnie polecamy mocną, spalinową dmuchawę z katalizatorem, która wyposażona jest w komfortowy system antywibracyjny, rekomenduje ekspert.

Jesienny ogród to nie tylko kłopot z liśćmi, ale także zerwanymi przez wiatr drobnymi gałęziami.

Spalinowy rozdrabniacz ogrodowy to drogi, profesjonalny sprzęt. Wypożyczając go, możemy szybko oczyścić ogród zarówno z miękkiego, jak i twardego materiału, w tym gałęzi o grubości do 75 mm. Przed charakterystycznymi dla tej pory roku wichurami, warto samemu usunąć z drzew suche gałęzie, aby nie stanowiły zagrożenia dla spacerując wokół budynku domowników, dodaje Janusz Walczyszyn.

Jesień ma dwa oblicza - feeria barw w słoneczne popołudnia nastraja nas znacznie lepiej, niż opadłe liście i gałęzie, których trzeba się pozbyć z terenów wokół domu. Sięgając po profesjonalne rozwiązania, które oferują nam specjaliści, ułatwimy sobie wiele prac, zyskując czas na odpoczynek w pięknym, zadbanym jesiennym ogrodzie.

źródło i zdjęcie: Ramirent