FAAC B680H - najlepszy szlaban na świecie

FAAC B680H - najlepszy szlaban na świecie

  W obecnych czasach szlaban nie znajduje zastosowania jedynie na dużych parkingach czy na terenie kompleksów biurowych. Małe osiedla zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe również oddzielają teren właśnie szlabanami. Szlabany zabezpieczają także wjazdy na zamknięty teren nawet tylko kilku domów jednorodzinnych. Gdy mieszkańcy chcą mieć pewny, bezpieczny szlaban, warto wybrać najwyższą jakość.

Najważniejszą z cech szlabanu FAAC B680H jest jego uniwersalność, ponieważ ta sama jednostka może obsługiwać wjazdy o szerokości od 2 do nawet 8 metrów. Szybkość otwarcia przejazdu jest regulowana i wynosi od około 1,5 do 6 sekund (w zależności od długości ramienia). Dodatkowo szlaban może być w wersji prawo- lub lewostronnej. Wszystkie ramiona są wykonane z okrągłych lub eliptycznych profili aluminiowych zabezpieczonych gumową listwą bezpieczeństwa i mają wysoką odporność na wiatr.

Szlaban B680H w łatwy sposób można dopasować do warunków architektonicznych poprzez zastosowanie wymiennych obudów. Jego obudowa nie jest elementem konstrukcji nośnej urządzenia, a jej wymiana zajmuje chwilę. Dostępna jest w kilku kolorach: czerwień, niebieski, szary, biały oraz stal nierdzewna.

Niezawodny napęd hybrydowy oraz najwyższej jakości sprężyny balansujące to pewność, że urządzenie będzie funkcjonowało nieprzerwanie przez co najmniej 2 000 000 cykli. Jest też możliwość wykorzystania zestawu zasilania awaryjnego (FAAC X-BAT 24), który zapewnia funkcjonowanie bariery, nawet gdy nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej.

Standardowo szlaban jest wyposażony w enkoder absolutny, którego zadaniem jest kontrolowanie ruchu ramienia oraz wykrywanie przeszkód. Po napotkaniu przeszkody szlaban natychmiast odwraca ruch ramienia, chroniąc pojazd czy przechodnia przed uderzeniem.

Kompletny szlaban kosztuje od 7099 zł netto.

Źródło i zdjęcie: FAAC