Światła ogrodowe z czujnikami ruchu - o czym pamiętać przed zakupem?

Światła ogrodowe z czujnikami ruchu - o czym pamiętać przed zakupem?

Światła ogrodowe są bardzo chętnie wykorzystywane, ponieważ pełnią zarówno funkcje ozdobne, jak i praktyczne. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem są te, które zostały zaopatrzone w czujnik ruchu. Co warto jednak o nich wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup?

Rodzaje oświetlenia ogrodowego

Na początek warto zastanowić się, po jakie typy oświetlenia ogrodowego możemy w ogóle sięgnąć. Istnieje cały szereg rozwiązań, które możemy wybrać, a które zostały szeroko omówione w artykule "Jak efektownie oświetlić ogród?", znajdującym się na stronie glamourlife.pl. Opierając się na tym bogatym źródle wiedzy, możemy wyróżnić pokrótce kilka z nich.

Pierwsze i stosunkowo najbardziej popularne są oświetlenia ścieżek. Są to zazwyczaj lampy o umiarkowanym natężeniu, które pełnią ważną funkcję. Pomagają w poruszaniu się po ogrodzie i pięknie wyróżniają najważniejsze elementy ogrodu.

Drugim, chętnie wybieranym rodzajem oświetlenia, są lampy ścienne, które w formie atrakcyjnych kinkietów mogą zostać zawieszone praktycznie na dowolnej, pionowej powierzchni i na wybranej wysokości. Doskonale sprawdzają się między innymi nad zewnętrznymi schodami czy tarasami.

Atrakcyjną propozycją mogą być także latarnie, które zapewniają piękne podkreślenie detali architektonicznych. Z kolei oświetlenie sznurkowe, rozwieszona w ogrodzie, może dodać mu romantyzmu.

Nie należy także zapominać o oświetleniu bezpieczeństwa. Ten rodzaj lamp zapewnia maksymalną ilość światła i służy przede wszystkim odstraszaniu włamywaczy oraz zwierząt. Instaluje się je zazwyczaj na wysokich punktach, aby oświetlały jak największą przestrzeń bardzo jasnym blaskiem.

Czujnik ruchu. Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Lampy z czujnikami ruchu to przede wszystkim efektywne i ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ pozwalają na włączanie światła wyłącznie w tych chwilach, w których jest ono niezbędne. Co więcej, posiadają one możliwość odpowiedniej kalibracji, która sprawia, że eliminują z odczytu ruch małych stworzeń, takich jak zwierzęta. Dzięki temu, nawet jeśli przez podwórko przebiegnie pies lub kot, światło nie zostanie uruchomione. Dzięki temu zmniejszone zostają koszty oświetlenia, a mieszkańcy czują się bardziej bezpieczni.

Bezprzewodowe i podłączone do sieci

Co bardzo ważne, decydując się na oświetlenie z czujnikiem ruchu, możesz wybierać spośród modeli klasycznie podłączonych do sieci, jak i takich, które działają bezprzewodowo. Są one wówczas wyposażone w nadajniki z sygnałem radiowym lub działają na podczerwień, co sprawia, że są bardzo funkcjonalne. Najczęściej mają także estetyczny wygląd.

Ciekawa nowość: lampa Aladyn

Nietrudno zgadnąć, że na problemy nocą najbardziej narażeni są seniorzy. Dlatego też, w oparciu o czujnik ruchu, została stworzona lampa Aladyn, której zadaniem jest stałe ich monitorowanie i pomaganie w poruszaniu się po zmroku. Nie będzie to lampa ogrodowa, lecz rozwiązanie wszechstronne, pomagające również we wnętrzu domu. Więcej szczegółów na temat inteligentnych lamp, które pomagają seniorom, znajdziesz na rockethome.pl.