Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Przetarg na budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy rozstrzygnięty

Spółka ProNatura rozstrzygnęła przetarg na budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy. Wyłoniony wykonawca będzie odpowiedzialny za projekt i budowę zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych, kompostowni na odpady biodegradowalne, stacji przeładunkowej w Toruniu i uzyskanie stosownych zezwoleń na rozpoczęcie prac budowlanych.

Przetarg na budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy rozstrzygnięty został 23 grudnia 2011 r., a najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Astaldi S.p.A. i TM.E. S.p.A. Termomeccanica Ecologia. Cztery złożone w postępowaniu przetargowym oferty oceniono według następujących kryteriów: cena, koszty eksploatacyjne i parametry gwarantowane instalacji. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 528 288 942,05 zł brutto.

Rocznie spalarnia zamieniać będzie w zieloną energię około 180 tysięcy ton odpadów z Bydgoszczy, Torunia oraz 16 okolicznych gmin. Do spalarni trafiać będą odpady resztkowe, pozostałe po selektywnej zbiórce, sortowaniu i recyklingu. Spalarnia odpadów w Bydgoszczy jest jednym z elementów nowoczesnego systemu gospodarki odpadami, który rozwiąże problem składowania. Śmieci nadal będą sortowane i poddawane odzyskowi, tłumaczy Marcin Janczylik, rzecznik ProNatury, który podkreśla jednocześnie, że w celu zwiększenia wskaźników recyklingu i selektywnej zbiórki pracom budowlanym w ramach Projektu, towarzyszyć będzie szeroka kampania edukacyjna.

źródło: ProNatura
zdjęcie: Maciej Kulesza, www.mmbydgoszcz.pl

Dodano: 2012-01-02
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej