Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Polacy wolą gotowe projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym

Murowane, o powierzchni do 150 m2, zlokalizowane na terenach wiejskich - moda na takie domy nie mija, Polacy wciąż chętnie się na nie decydują. Nic dziwnego, społeczeństwo patrzy przyszłościowo. Duży metraż poza miastem to gwarancja ciszy i spokoju, dlatego chętnie wybierają go duże rodziny.

Budowanie nigdy nie wyjdzie z mody. Polacy, naśladując sąsiadów z Zachodu, coraz częściej chcą się usamodzielniać i mieszkać na swoim. Jednak urzeczywistnienie tego marzenia powinno wiązać się z bezpieczeństwem i stabilnością, toteż w projektach brak szaleńczych rozwiązań. Murowane ściany, dachówka i duża przestrzeń - tego potrzebują Polacy.

Najczęściej wybierane projekty domów

Wolno stojące domy jednorodzinne to wybór ponad 87% społeczeństwa. Co ciekawe, większość Polaków zdecydowała się na kupno gotowego projektu (63,1%). Chociaż projekty indywidualne dopiero raczkują w Polsce, to i tak w 2014 roku ten rodzaj wybrało o 3% więcej osób budujących dom niż w minionych 12 miesiącach.

Największym zainteresowaniem cieszyły się parterowe budynki z użytkowym poddaszem i podpiwniczeniem (70%). Dzięki temu łatwo o większą przestrzeń i możliwość przebudowy, gdy pojawi się taka potrzeba. Domy parterowe kojarzą się często z małymi budynkami - nic bardziej mylnego. Choć to one królowały, wybór padał na projekty domów o powierzchni do 150 m2 (28,7%).

Zaufanie do tradycyjnych metod budowlanych

Świat nieustannie się rozwija, pojawiają się nowe technologie - chociaż na co dzień chętnie korzystamy z dobrodziejstw współczesności, to podczas budowania domu wybieramy sprawdzone sposoby. Dlatego aż 41% Polaków zdecydowało się na murowanie mrozoodporną cegłą ceramiczną. O ponad 2% w porównaniu do ubiegłego roku wzrosło także zainteresowanie domami z bali (5%).

Dach - ważny element domu - pokrywa się dachówką ceramiczną (54%). To rozwiązanie świetnie sprawdza się zarówno w domach o tradycyjnej stylistyce, jak i tych o nowoczesnej konstrukcji. Dachówki ceramiczne są ognioodporne, dobrze radzą sobie także przy częstych zmianach warunkach atmosferycznych. Gwarantują trwałość na lata.

źródło i zdjęcie: Dobre Domy

Dodano: 2015-04-16
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej