Energeto? - okna energetycznie modyfikowane

Energeto? - okna energetycznie modyfikowane

Systemy okienne ograniczające znacząco starty energii w budynkach, to nowe korzyści, które oferuje firma Aluplast. Zaproponowany przez koncept energeto? jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności okien, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki.

Dzięki kombinacji dwóch innowacyjnych technologii: wklejania szyb w profile (bonding inside) oraz zastosowaniu specjalnych wzmocnień Ultradur High Speed (powerdur inside) otrzymujemy okno energetycznie modyfikowane o ponadprzeciętnych właściwościach.

Wyeliminowanie wzmocnień stalowych pozwala na likwidację mostków termicznych i uzyskanie współczynnika przenikania ciepła profili Uf = 1,0 W/m2K. Wąska szerokość zestawu, zaledwie 107 mm, umożliwia efektywne wykorzystanie energii słonecznej i zapewnienie większego dopływu światła do pomieszczeń. Dzięki klejeniu szyb z profilem, okna energetycznie modyfikowane cechuje zdecydowanie większa stabilność, jak również odporność na włamanie.

źródło i zdjęcie: Aluplast