Sposób na duże i funkcjonalne przeszklenia w domu

Sposób na duże i funkcjonalne przeszklenia w domu

Wielkoformatowe przeszklenia cieszą się dużą popularnością w budownictwie jednorodzinnym, głównie ze względów estetycznych - nadają bryle domu lekkości i nowoczesności, a pomieszczenia zyskują dzięki nim na atrakcyjności. Wybierając duże okna oraz drzwi tarasowe należy pamiętać, że powinny one jednocześnie stanowić skuteczną barierę dla uciekającego z domu ciepła i mimo dużych, ciężkich przeszkleń, zapewniać bezproblemową obsługę. Jakie produkty zagwarantują domownikom najwyższy komfort użytkowania?

Zalety dużych okien oraz drzwi tarasowych

Okna i drzwi są ważnym elementem dopełniającym architekturę budynku. Te o wielkoformatowych przeszkleniach podkreślają nowoczesny charakter współczesnych domów i przełamują ciężar każdej bryły. Sprawiają też, że wnętrza budynku wydają się bardziej przestronne. Duże przeszklenia tworzą przestrzeń o bardzo dobrym doświetleniu światłem naturalnym, które ma korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie domowników. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy większość dnia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Odpowiednie doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym przynosi również wymierne korzyści w postaci mniejszego zużycia energii potrzebnej do ogrzewania i oświetlenia domu. Światło naturalne to bowiem nie tylko jasne pomieszczenia bez konieczności wspomagania się sztucznym oświetleniem aż do godzin wieczornych, ale i darmowa energia promieniowania słonecznego dogrzewająca wnętrza domu.

Dużą zaletą okien oraz drzwi tarasowych jest to, że efektownie otwierają pomieszczenia na otoczenie, zacierając granice między wnętrzem i ogrodem lub tarasem. Efektownie kadrują widoki zewnętrzne i ożywiają pomieszczenia - sprawiają, że otaczająca dom natura staje się częścią ich aranżacji.

Sprawdź, gdzie możesz kupić to rozwiązanie: https://bit.ly/36nWo76

Swoboda aranżacji z dużymi przeszkleniami

Aby walory estetyczne wielkoformatowych okien oraz drzwi tarasowych szły w parze z funkcjonalnością, otwieranie ich skrzydeł nie powinno zakłócać komunikacji w domu ani ograniczać możliwości aranżacji pomieszczeń. Dlatego najbardziej korzystnym rozwiązaniem w przypadku stolarki o dużych przeszkleniach jest wybór modeli przesuwnych. Przesuwne drzwi tarasowe w przeciwieństwie do tych tradycyjnych, ze skrzydłami otwieranymi do środka pomieszczenia, zapewniają oszczędność miejsca i swobodną aranżację wnętrz. Skrzydło drzwi przesuwnych SYNEGO SLIDE firmy REHAU przesuwa się równolegle do ściany, nie zajmując przestrzeni w pomieszczeniu ani na tarasie. Takie rozwiązanie daje możliwość praktycznie dowolnego rozmieszczenia mebli. Otwarte skrzydło drzwi nie utrudnia też komunikacji, pozwala domownikom swobodnie przemieszczać się bezpośrednio przy przeszkleniach.

Skrzydło okna przesuwnego SYNEGO SLIDE firmy REHAU
Skrzydło okna przesuwnego SYNEGO SLIDE firmy REHAU

System przesuwny SYNEGO SLIDE od REHAU to sprawdzone rozwiązanie nie tylko w przypadku drzwi, ale również okien. Okna przesuwne, podobnie jak drzwi tarasowe zapewniają całkowitą swobodę aranżacji pomieszczenia oraz komfort otwierania i zamykania skrzydeł bez konieczności zdejmowania roślin lub innych dekoracji z parapetów. Są dobrym rozwiązaniem m.in., gdy chcemy zlokalizować przestrzeń roboczą w kuchni z widokiem na otoczenie domu. Umieszczając blat kuchenny czy zlew tuż przy oknie przesuwnym nie trzeba martwić się o ograniczone możliwości jego otwierania.

Komfortowa obsługa dużych skrzydeł

Modne, duże przeszklenia wymagają odpowiednich rozwiązań, zapewniających wygodne otwieranie i zamykanie skrzydeł, zwłaszcza tych o znacznych rozmiarach. Dlatego wybierając stolarkę należy zwrócić szczególną uwagę na łatwość i lekkość ich obsługi. Mechanizm stosowany w produktach SYNEGO SLIDE REHAU zapewnia otwieranie i zamykanie skrzydeł drzwiowych w kilku prostych ruchach i co najważniejsze, przy użyciu minimalnej siły. Dzięki temu nawet bardzo duże przeszklenia o wymiarach do 4x2,6 m mogą charakteryzować się płynnym działaniem, a ich obsługa będzie bezproblemowa dla wszystkich domowników - zarówno tych młodszych, jak i dla osób starszych. Pod względem użytkowania przesuwne drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE firmy REHAU są równie komfortowe jak znane na rynku rozwiązania HST, jednak bardziej korzystne cenowo. Oznacza to, że wysoki komfort obsługi otrzymujemy w standardzie.

SYNEGO SLIDE - poznaj nową lekkość otwierania

Funkcjonalność w parze z estetyką

Bogata paleta kolorystyczna profili nowoczesnych okien oraz drzwi tarasowych pozawala wkomponować je w stylistykę każdego budynku. Mogą one przybierać praktycznie dowolne kolory i faktury, w tym inne od strony elewacji i inne wewnątrz domu. Pozwala to realizować koncepcję budynku i pomieszczeń zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Na odbiór wizualny okien oraz drzwi tarasowych z profilami SYNEGO SLIDE od REHAU duży wpływ ma ich całkowite okleinowanie folią dekoracyjną (bez pozostawiania odznaczającego się kolorystycznie środkowego wrębu). Dzięki temu wyróżniają się estetycznym wyglądem zarówno przy zamkniętych, jak i otwartych skrzydłach.

Przesuwne drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE
Przesuwne drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE

Wielkoformatowe przeszklenia, a komfort termiczny i akustyczny

Decydując się na duże, przeszklone powierzchnie okien oraz drzwi tarasowych należy zwrócić uwagę również na ich parametry dotyczące izolacyjności termicznej. Oferowane dziś energooszczędne rozwiązania skutecznie izolują przed chłodem z zewnątrz, nawet mimo znacznej powierzchni przeszkleń. Okna i drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE REHAU charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi - wartość współczynnika przenikania ciepła Uf w ich przypadku może sięgać 1,3 W/(m²K), a zastosowany mechanizm zamykający sprawia, że element przesuwny jest dociskany równomiernie do ramy i wraz z umieszczoną na całym obwodzie uszczelką, zapewnia wysoki stopień szczelności.

Okna i drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE firmy REHAU zapewniają skuteczną izolację termiczną oraz akustyczną - tłumią dźwięki nawet o 43 dB, co oznacza niemal 20-krotną redukcję dźwięków. Gwarantują tym samym nie tylko efektowne widoki, nieograniczony dostęp do światła słonecznego i komfortowe połączenie domu z tarasem lub ogrodem, ale także ochronę przed chłodem i hałasem z zewnątrz.