XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie"
XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie"
"Symfonia kolorów" tak brzmi hasło tegorocznej wystawy "Zieleń to życie", która odbędzie się w dniach od 27 do 29 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI. W tym roku już po raz osiemnasty za sprawą targów stolica Polski stanie się centrum "zielonego biznesu".

Warszawskie targi na stałe wpisały się w kalendarium europejskich wydarzeń, od kilkunastu lat przyciągając zwiedzających z całej Europy. Wystawa "Zieleń to życie" skierowana jest do projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, handlowców, właścicieli centrów ogrodniczych i hurtowni, producentów - szkółkarzy, ogrodników i dostawców środków produkcji.

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się w tym roku 302 wystawców, w tym 167 producentów roślin z Polski i zagranicy. Oprócz wystawców z Polski wystawę odwiedzą reprezentanci z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.

Na wystawie nie zabraknie pokazów florystycznych, prezentacji, wystąpień i wykładów. O renomie targów świadczy ogromne zainteresowanie publiczności nie tylko z Polski, która od wielu lat odwiedza wystawę aby obejrzeć innowacyjne przykłady aranżacji ogrodów, zobaczyć inspirujące dekoracje i zapoznać się z nowościami. To doskonała okazja uzyskać informacje od ekspertów, którzy o ogrodach wiedzą prawie wszystko oraz poznać oferty wystawców z wielu części Europy, mówi Katarzyna Zielińska przedstawiciel Marma Polskie Folie, jednego z uczestników Wystawy.

Patronat honorowy nad wystawą "Zieleń to życie? pełni Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Rektor SGGW - prof. dr hab. Alojzy Szymański.

źródło: Marma Polskie Folie
zdjęcie: www.zielentozycie.pl