Nagroda dla energooszczędnych systemów Dach Premium firmy Knauf Insulation

Nagroda dla energooszczędnych systemów Dach Premium firmy Knauf Insulation

Systemy Dach Premium z wykorzystaniem wełny mineralnej ECOSE? Technology firmy Knauf Insulation zostały nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem TOP BUILDER 2011. Nagroda jest przyznawana tylko innowacyjnym produktom i rozwiązaniom, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju rynku budowlanego.

Wręczenie statuetek odbyło się 2 grudnia podczas gali TOP BUILDER 2011 w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Kapituła konkursu, złożona z przedstawicieli związków branżowych już drugi rok z rzędu wskazała produkty z wełny mineralnej w ECOSE? Technology Knauf Insulation jako jedno z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Nagrodzone produkty to maty Classic w systemie izolacji dachu skośnego Dach Premium oraz maty Unifit w systemie dachu skośnego Dach Premium Plus. Z rąk jury statuetkę odebrali Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager Knauf Insulation Sp. z o.o. i Ewa Kosmala, Dyrektor do spraw Technicznych Knauf Insulation Sp. z o.o.

O wygranej zadecydowała doskonała charakterystyka środowiskowa produktów Knauf Insulation, która wyznacza nowe standardy technologii budowlanych oraz innowacyjność całego rozwiązania, które promuje najnowocześniejsze trendy europejskie w zakresie izolacyjności termicznej całego układu dachu skośnego.

W trakcie pięciu lat prac rozwojowo-badawczych udało się nam stworzyć materiały izolacyjne i rozwiązania, które znacząco ułatwiają proces projektowania i montażu a ponadto są zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Nagroda TOP BUILDER jest dla nas kolejnym dowodem na to, że nowe rozwiązania izolacyjne stanowią przyszłość budownictwa, mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

System izolacji dachu skośnego Dach Premium z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Classic to efektywna i ekologiczna metoda oszczędzania energii i opłat za energię zgodna z najnowszymi trendami w budownictwie oraz podwyższonymi wymaganiami izolacyjności cieplnej. W jego skład wchodzą maty z wełny mineralnej typu Classic stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami. System ten zapewnia podwyższoną izolacyjność cieplną dachów - 0,23 W/m2K i spełnienie wymagań zgodnie z europejskimi wytycznymi raportu ECOFYS.

System Dach Premium Plus z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Unifit zapewnia znaczne usprawnienie i przyspieszenie procesu montażu izolacji i jednocześnie uzyskanie doskonałych efektów ocieplenia. W skład systemu wchodzą maty z wełny mineralnej Unifit stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 lub powtórnie maty Unfiit służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami.

System pozwala uzyskać ciepłą i jednorodną termicznie powierzchnię połaci dachowej od strony wewnętrznej oraz wysoką izolacyjność cieplną dachu - 0,21 W/m2K. Eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, co w znacznym stopniu wzmacnia trwałość konstrukcji dachu. Ponadto maty Unifit ze względu na zwiększoną sztywność nie wymagają stosowania sznurkowania oraz są łatwiejsze w montażu. Maty Unifit posiadają specjalne oznaczenia, co pozwala na łatwe i dokładne przycięcie produktu do potrzebnego wymiaru.

Nagrodzone produkty zostały wyprodukowane w innowacyjnej ECOSE? Technology opartej na naturalnie występujących i wtórnych surowcach. Unikalna biotechnologia łączenia włókien pozwoliła stworzyć materiał przyjazny dla użytkownika i spełniający założenia zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Tradycyjne, ropopochodne spoiwa zostały zastąpione naturalnymi żywicami, dzięki czemu proces produkcji jest nawet o 70% mniej energochłonny. Wyeliminowano sztuczne barwniki oraz substancje rozjaśniające. Wełna mineralna w ECOSE? Technology jest wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu. Nie tylko pozwala oszczędzać energię, lecz także znacząco poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których została zastosowana. Jest ponadto mniej pyląca i łatwa w obróbce.

O bogatych walorach środowiskowych wełny świadczą międzynarodowe certyfikaty i wyróżnienia, przyznawane na przestrzeni tego roku. Grupa laboratoriów Eurofins przyznała firmie Knauf Insulation pierwszy w dziedzinie termoizolacji z wełny mineralnej certyfikat Indoor Air Comfort Gold Standard, który mogą otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze europejskie normy w zakresie wysokiej jakości powietrza wewnętrznego. Technologia ECOSE? posiada prestiżową eko-etykietę Blue Engel, która wyznacza ogólnoświatowe standardy dla produktów i usług przyjaznych środowisku.

-----------------------------------------

Firma Knauf Insulation jest jednym z czołowych i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych. Misją firmy jest zostać liderem w kreowaniu energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Bazując na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w dziedzinie efektywności energetycznej, firma oferuje kompleksowe rozwiązania przeznaczone dla budynków mieszkalnych, niemieszkalnych oraz dla obiektów przemysłowych.

Knauf Insulation oferuje szeroki asortyment produktów do izolacji domu: naturalna wełna mineralna w ECOSE? Technology, wełna mineralna kamienna, wełna drzewna Heraklith?, które zapewniają izolację cieplną, izolację akustyczną, ochronę przeciwpożarową budynków oraz oszczędność energii.

Firma aktywnie promuje zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz oszczędzanie energii przy wykorzystaniu nowych materiałów izolacyjnych. Przykładem takich działań jest np. Knauf Insulation Road Show oraz akcje edukacyjne pod hasłem "Czas zaoszczędzić energię". Wprowadzenie naturalnej wełny mineralnej nowej generacji produkowanej w ECOSE? Technology, to kolejny krok potwierdzający zaangażowanie firmy w dostarczanie materiałów wspierających zrównoważony rozwój w budownictwie.

Wełna mineralna w ECOSE Technology firmy Knauf Insulation została uhonorowano statuetką TOPBUILDER 2010 podczas targów BUDMA 2010, przyznawaną najlepszym na rynku produktom i rozwiązaniom technologicznym dla budownictwa. Nowy produkt otrzymał również nagrodę DUBO 2009 w Holandii, przyznawaną innowacyjnym produktom i projektom stosowanym w budownictwie ekologicznym, tytuł "Produktu Roku 2009" podczas IV Konferencji i Wystawy Global Insulation oraz tytuł "Innowacji Roku 2009" w Pradze. Za działania mające na celu wprowadzenie innowacyjnej oferty produktowej oraz osiągnięcia technologiczne firma została uhonorowana prestiżowym tytułem Budowlanej Firmy Roku 2009.

źródło i zdjęcie: Knauf Insulation