Akademia Misia Haribo uczy dzieci, jak oszczędzać energię

Akademia Misia Haribo uczy dzieci, jak oszczędzać energię

Akademia Misia Haribo otwiera się na ekologię i uczy dzieci, jak oszczędzać energię. Tegoroczna edycja wiosenna konkursu w przedszkolach przebiega pod hasłem "Oszczędzamy energię z Misiem Haribo", w szkołach zaś jest to krótkie hasło "Zgaś światło!".

Tym razem  Projekt ma być odpowiedzią na ogłoszenie przez ONZ roku 2012 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi.

Program wpasowuje się w modny obecnie eko-trend, zgodnie z którym energooszczędność, globalne ocieplenie czy zanieczyszczenie środowiska, przestają być tematami poruszanymi wyłącznie przez ekologów. Społeczna debata o konieczności dbania o naszą planetę jest coraz częściej obecna w mediach oraz w publicznym życiu.

- W tej dyskusji widzimy także miejsce dla dzieci - przekonuje Maria Kochalska, prezes Haribo w Polsce. - Od początku trwania Akademii Misia Haribo, a więc od 2007 roku, staramy się uczyć poprzez zabawę. W tegorocznej wiosennej edycji naszego programu przekonujemy wychowawców, nauczycieli oraz rodziców, że proekologiczne postawy należy kształtować już u najmłodszych dzieci. Taki wymóg stawia przed nami współczesność - dodaje Maria Kochalska.

W ramach programu będą prowadzone eko-zajęcia z dziećmi, podczas których maluchy zostaną wprowadzone w świat ekologii, dowiedzą się, czym jest energia oraz jak ją oszczędzać. Kolejnym krokiem jest przygotowanie w grupach prac konkursowych pokazujących sposoby oszczędzania energii w domu, szkole lub przedszkolu, a także w środowisku naturalnym.

Tegoroczna wiosenna edycja Akademii trwa od 15 marca do 30 kwietnia.

Więcej informacji: Konkurs Akademii Misia Haribo - "Oszczędzamy energię z Misiem Haribo"

źródło: informacja prasowa