Dlaczego domy energooszczędne stają się coraz bardziej popularne?

Dlaczego domy energooszczędne stają się coraz bardziej popularne?

Zalet domów energooszczędnych jest wiele. Należą do nich z pewnością niskie koszty budowy i późniejszej eksploatacji budynku. Ku zaskoczeniu wielu osób są one nawet o połowę mniejsze niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Kto z nas nie chciałby mieszkać wygodnie, bezpiecznie, w zgodzie z naturą, a przy tym oszczędnie?

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że budownictwo pasywne, które kładzie ogromny nacisk na minimalizację strat energii oraz wykorzystanie potencjału jej odnawialnych źródeł, nieustannie zyskuje na znaczeniu. Jaki jest tego powód? Ludzie chcą cieszyć się swoim domem przez lata, bez konieczności uciążliwych i kosztownych remontów.

Niskie koszty eksploatacyjne domów energooszczędnych

Domy ArtHauss są opłacalną inwestycją, która zarówno na etapie budowy, jak i w późniejszej eksploatacji umożliwia znaczne oszczędności. Wyposażony w instalacje energooszczędne dom pozwala zmniejszyć nawet o 50% zużycie energii niezbędnej do ogrzewania i wentylowania domu. Dysponując działką własnościową oraz budżetem o wysokości 300 000 zł, firma ArtHauss przygotuje, począwszy od projektu aż po montaż, dom energooszczędny o powierzchni 140 m2.

Równowartość tej kwoty umożliwia zakup mieszkania jedynie o powierzchni 65 m2. Późniejsze koszty utrzymania domów energooszczędnych są równie atrakcyjne. W budownictwie tradycyjnym przenikalność cieplna ścian osiąga 0,35 W/m2*K. W skali roku generuje to wydatki na ogrzewanie rzędu 5 500 zł. W domach energooszczędnych ArtHauss współczynnik przenikania jest o połowę mniejszy i osiąga 0,16 W/m2*K. Dzięki temu rocznie koszty mediów to zaledwie 3 000 zł. Jak łatwo obliczyć, w perspektywie kilkudziesięciu lat jest to znaczna oszczędność w domowym budżecie.

Trwałość konstrukcji ArtHauss

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów stalowe konstrukcje domów ArtHauss odporne są na korozję i zawilgocenia. Energooszczędne instalacje, jak np. pompa ciepła, turbiny wiatrowe, wentylacja z rekuperacją, panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne pozwalają w znacznym stopniu zmniejszyć koszty eksploatacyjne budynków ArtHauss.

Niekwestionowaną zaletą domów energooszczędnych jest również krótki okres ich powstania. Co istotne, nie istnieją żadne prawne przeciwwskazania uniemożliwiające instalację domów energooszczędnych na dowolnej działce budowlanej. Modułowa budowa, jak i brak tradycyjnych fundamentów w domach ArtHauss umożliwia zarówno szybki, jak i prosty montaż. Standardowy czas powstania konstrukcji to 7 dni roboczych. Zakończenie całego przedsięwzięcia następuje natomiast w przeciągu miesiąca. Tak uniwersalna, a przy tym funkcjonalna konstrukcja sprawia, że dom energooszczędny może powstać niezależnie od ukształtowania terenu.

Nowoczesne domy energooszczędne ArtHauss można ponownie rozłożyć i przenieść w inne miejsce. Niezwykle praktyczną opcją jest też możliwość dokupienia kolejnych modułów, które pozwalają na późniejsze rozbudowanie projektu o dodatkowe segmenty. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku sukcesywnie powiększającej się rodziny.

Design na miarę oczekiwań

Równie imponująca, jak funkcjonalność zastosowanych rozwiązań technicznych jest nowoczesna stylistyka domów energooszczędnych. Projekty ArtHauss wyglądają zarówno stylowo, a dzięki zestawieniu różnych materiałów, także niezwykle nowocześnie. Wpisując się w aktualne trendy architektoniczne, projekty, w zależności od oczekiwań klientów, mogą być minimalistyczne lub oparte na bardziej finezyjnej koncepcji. Każdy odbiorca będzie w stanie znaleźć stylistykę bliską swoim preferencjom estetycznym.

Zwolennicy klasycznych realizacji z pewnością docenią urok, tradycyjnych w kształcie domów z reprezentatywnym spadzistym dachem. Bardziej odważnym spodobają się natomiast designerskie budynki o geometrycznej linii i bardzo modnych płaskich dachach. Uwzględniając odmienność gustów, firma Arthauss wykorzystuje w pełni możliwości kształtowania architektonicznego takich obiektów - granicą jest jedynie pasja i wyobraźnia samych twórców.

źródło i zdjęcie: ARTHAUSS Polska