Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce
Obecny system wsparcia dla kogeneracji obowiązuje tylko do 2018 roku. Prace nad nowym systemem dopiero startują, co oznacza niepewność wśród inwestorów, a także możliwość nie zrealizowania celów, które postawiła sobie Polska w Polityce Energetycznej, a mianowicie podwojenie produkcji w kogeneracji do 2020 r. Ze względu na dobrze rozwinięte systemy ciepłownicze, nasz kraj może stać się liderem tej technologii w UE. Jak przyśpieszyć tempo rozwoju kogeneracji w Polsce, jak ją efektywnie wspierać oraz jak sfinansować inwestycję w systemie aukcyjnym?
Na te i na wiele innych pytań otrzymamy odpowiedź podczas II edycji seminarium "Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce", które organizowane jest 13 kwietnia 2016 r. we Wrocławiu podczas trwania Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej "InEnerg".
W programie seminarium "Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce" m.in.:
- Otoczenie prawne.
- Technologie trigeneracyjne oraz poligeneracyjne - przykłady zastosowańl.
- Audyt i certyfikacja jednostek kogeneracyjnych.
- Co dalej z systemem opartym na certyfikatach?
- Jak dalej wspierać kogenerację?
- Analiza opłacalności inwestycji w systemie aukcyjnym.
- Perspektywy wsparcia według projektu PEP 2050.
- Efekt zachęty.
- Przykłady systemów wsparcia w krajach UE.
- Przykłady zastosowań kogeneracji w przemyśle.
Seminarium skierowane jest do: energetyki konwencjonalnej, szeroko rozumianego przemysłu, oczyszczalni ścieków, biogazowni, spalarni odpadów, zakładów utylizacji odpadów, firm technologicznych, aquaparków, szpitali i wszystkich podmiotów zainteresowanych tematyką kogeneracji.
źródło i zdjęcie: REECO Poland
Dodano: