Jak znaleźć rekomendowanego dekarza?

Jak znaleźć rekomendowanego dekarza?

Gwarancją poprawnie działającego dachu jest nie tylko dobór odpowiedniej jakości produktów potrzebnych do jego wykonania, ale także zatrudnienie wyspecjalizowanej ekipy wykonawczej. Od wiedzy i kunsztu fachowców zależy przeprowadzenie inwestycji zgodnie ze sztuką budowlaną, a w konsekwencji wykonanie prac bez przykrych następstw.

Firma Ruukki Polska stworzyła serwis www.polecanydekarz.pl, dzięki któremu dotarcie do sprawdzonego i rzetelnego wykonawcy jest bardzo proste.

Dach to nie tylko wizytówka domu, ale przede wszystkim konstrukcja zabezpieczająca budynek przed czynnikami zewnętrznymi oraz chroniąca przed stratami energii. Szacuje się, że w wyniku niewłaściwych materiałów zastosowanych do jego wykonania oraz nieprawidłowego montażu przez dach może uciekać do 25% ciepła. Kluczowe znaczenie dla poprawnego funkcjonowania dachu mają poszczególne etapy prac - od przeprowadzenia pomiaru dachu i wyliczenia odpowiedniej ilości potrzebnego materiału poprzez obróbki blacharskie i układanie blachodachówki, na montażu elementów dodatkowych kończąc. Skutki nieprawidłowo przeprowadzonych prac z całą pewnością narażą inwestora na dodatkowe koszty i opóźnienia w budowie. Dlatego też warto zdecydować się na zatrudnienie firmy dekarskiej posiadającej doświadczenie, której pracownicy wykazują się znajomością nowoczesnych technologii budowlanych oraz stale podnoszą swoje kwalifikacje. Równie ważne jest to, aby dekarze znali produkty, z którymi będą mieli do czynienia podczas prac budowlanych.

Na co zwracać uwagę szukając dobrego dekarza?

Nic tak nie świadczy o wykonywanych przez fachowca usługach, jak rekomendacje jego wcześniejszych klientów. Im więcej pozytywnych opinii ma na swoim koncie firma, tym jej wiarygodność jako solidnego partnera jest większa. Referencje dotyczące wykonanych usług powinny być dostępne zarówno na stronie internetowej firmy, jak i bezpośrednio w siedzibie firmy. O sposób pracy i wywiązywanie się ze zobowiązań możemy także bezpośrednio zapytać się innych inwestorów, którzy z danym wykonawcą mieli już do czynienia lub wybrać się na plac budowy, gdzie ekipa aktualnie pracuje i podpatrzeć jej sposób pracy.

Poszukując dobrej firmy wykonawczej, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada własną siedzibę, numer REGON, stronę internetową. Pomimo że nie ma obowiązku posiadania własnej strony internetowej, to jednak jej stworzenie uwiarygadnia firmę w oczach potencjalnych inwestorów. To miejsce, w którym powinny znaleźć się nie tylko dane teleadresowe, ale także galeria dotychczasowych realizacji, informacja o ukończonych szkoleniach, rekomendacjach udzielonych przez producentów materiałów budowlanych, czy też referencje klientów. Przynależność do stowarzyszeń, które dbają o rozwój umiejętności i poszerzają wiedzę o nowych technologia, poprzez organizowanie różnego rodzaju szkoleń, będzie również przemawiać na korzyść wykonawcy.

Gdzie znaleźć sprawdzonego dekarza?

Coraz większe znaczenie w poszukiwaniu sprawdzonych, rekomendowanych wykonawców odgrywa Internet. Inwestorzy przeczesują witryny w poszukiwaniu informacji o fachowcy zlokalizowanym najbliżej miejsca budowy, sprawdzają opinie na temat jego rzetelności, znajomości zasad budowania i weryfikują czy jest to osoba godna zaufania. Odpowiedzią na oczekiwania inwestorów poszukujących polecanych dekarzy jest serwis www.polecanydekarz.pl, stworzony przez firmę Ruukki Polska. Prosta wyszukiwarka internetowa została stworzona z myślą o inwestorach poszukujących polecanych, sprawdzonych wykonawców pokryć dachowych. To wyłącznie inwestorzy, na podstawie pisemnych uzasadnień decydują, kto, spośród wykonawców pokryć dachowych, powinien znaleźć się w serwisie.

Jak działa wyszukiwarka www.polecanydekarz.pl?

Na stronie www.polecanydekarz.pl znajdują się tylko ci dekarze, którzy po zakończonej pracy otrzymali od klienta pisemne uznanie swoich kwalifikacji. Po zakończonej pracy wykonawca występuje do inwestora z prośbą o potwierdzenie wykonania montażu dachu. Jeżeli klient jest zadowolony, podpisuje przedstawione polecenie. Następnie dokument powinien zostać przesłany do organizatorów programu, którzy przeprowadzają weryfikację i po uzyskaniu pozytywnego wyniku dokonują rejestracji dekarza w serwisie. Wizytówka tworzona jest podczas pierwszej pozytywnej weryfikacji, a kolejne polecenia są do niej dopisywane.

Inwestor znajdzie w serwisie dane teleadresowe firmy dekarskiej. Udogodnieniem jest wyszukiwarka dekarzy, pozwalająca na znalezienie wykonawcy prowadzącego swe usługi najbliżej miejsca prowadzonej inwestycji. Inwestor ma także możliwość obejrzenia galerii zdjęć z inwestycji przeprowadzonych dla zadowolonych klientów oraz zapoznać się ze szczegółowymi ocenami wykonanych usług dekarskich.

Korzystając z wyszukiwarki www.polecanydekarz.pl znalezienie polecanego dekarza jest niezmiernie łatwe i z całą pewnością pozwoli inwestorom na uniknięcie wielu trudnych sytuacji na placu budowy.

źródło i zdjęcie: Ruukki