Okap do kuchni - ranking 2022

Okap do kuchni - ranking 2022

Okap kuchenny to bardzo ważne urządzenie w kuchni służące do odprowadzania oparów powstających podczas przygotowywania posiłków. Ten kuchenny sprzęt wygląda także efektownie i jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem w Twojej kuchni, ale stanowi również jej ozdobę. Dobrze dobrany pod względem rozmiarów i funkcjonalności okap zadba o oczyszczanie powietrza, wchłonie zapachy i wilgoć, które powstają podczas smażenia i gotowania potraw. Jaki okap do kuchni wybrać?

Ranking okapów do kuchni 2022

3. Okap GÖTZE & JENSEN VH260KM

Okap kuchenny jest jednym z najważniejszych sprzętów w kuchni. Dzięki niemu podczas przygotowywania potraw opary i zapachy o różnym stopniu natężenia są skutecznie usuwane. Okap czarny kominowy GÖTZE & JENSEN VH260KM to eleganckie i niezwykle funkcjonalne urządzenie, które ożywia wnętrze każdej nowoczesnej kuchni. Dzięki swojej szerokości 59,6 cm okap firmy GÖTZE & JENSEN idealnie pasuje nad każdą standardową kuchenną płytę.

Co więcej, może on pracować w dwóch trybach: wyciągu i pochłaniacza z dodatkowym filtrem węglowym CF001M. Gwarantuje to, że skutecznie oczyści on Twoją kuchnię z nagromadzonej pary wodnej i zapachów. Trzy stopnie regulacji pozwalają na ustawienie mniejszej, średniej lub większej mocy pochłaniania zapachów i oparów.

2. Okap MAAN Vela 50 Czarny

Okap kuchenny 50 cm MAAN Vela to funkcjonalne oraz eleganckie urządzenie przyścienne marki MAAN. Jego obecność w Twojej kuchni pozwoli Ci na usunięcie niechcianych zapachów podczas przygotowywania potraw. Design okapu wpasuje się doskonale do nowoczesnych wnętrz kuchennych. Urządzenie to może pracować zarówno w trybie wyciągu oraz pochłaniacza.

Wyposażony jest on także w filtr przeciwtłuszczowy. Okap MAAN Vela posiada również 3 prędkości pracy oraz innowacyjny system energooszczędnego, ledowego oświetlenia. Diody LED emitują światło zbliżone do naturalnego światła, zużywają minimalną ilość prądu i charakteryzują się długim okresem swojej żywotności. Okap MAAN Vela sterowany jest za pomocą przycisków. Ogromną zaletą tego modelu okapu jest jego cicha praca, dzięki czemu Twój komfort w kuchni nie jest zaburzony.

1. Okap kominowy VDB GTV 60 Automat

Okap kuchenny 60 cm VDB GTV 60 Automat zachwyca swoim nowoczesnym designem i dużą mocą pracy. Wykonany jest on ze stali nierdzewnej oraz giętego szkła hartowanego co zapewnia mu ładny wygląd oraz długoletnią trwałość. Urządzenie VDB GTV 60 Automat może pracować w trybie wyciągu oraz pochłaniacza, jednak przy wyborze trybu pochłaniacza, musisz zastosować odpowiednie filtry węglowe. Model ten posiada również 4 stopnie intensywności pracy. Maksymalna moc urządzenia w trybie boost wynosi 562 m3/h.

Okap VDB GTV 60 wyposażono także w aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy, dzięki czemu trudny do usunięcia tłuszcz nie osadza się sprzętach i meblach kuchennych. Energooszczędne diody LED sprawiają, że okap VDB GTV 60 Automat ułatwia oszczędzanie na rachunkach za energię. Emitowane przez diody światło ma przyjemną barwę i natężenie, które nie męczy oczu. Dzięki temu przygotowywanie potraw wieczorem jest czystą przyjemnością. Sterowanie tym modelem okapu jest również niezwykle proste. Nie musisz szukać przycisków, ponieważ sterujesz nim za pomocą dotykowego panelu lub za pomocą pilota.